هنوز تصمیم قطعی نمی توان برای امتحانات ترم جدید دانشگاه ها گرفت. طهرانچی امتحانات ترم جدید دانشگاه ها  را حضوری اعلام کرد. دانشگاه آزاد امتحانات ترم جدید دانشگاه ها را حضوری برگزار میکند. امتحانات ترم جدید دانشگاه ها با توجه به شرایط انجام می شود.

 خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای دکتر محمدمهدی طهرانچی در حاشیه مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در جمع خبرنگاران افزود: واکسیناسیون استادان و کارمندان دانشگاه‌ها و معلمان به اتمام رسیده است و همگی دُز دوم را دریافت کرده اند و واکسیناسیون دانشجو‌ها نیز از هفته گذشته آغاز شده است و با جدیت دنبال می‌شود، زیرا برای ورود آنان به دانشگاه باید هر دو دز را دریافت کنند.

وی با تاکید بر اینکه با احتساب چند هفته میان دز اول و دز دوم، پیش بینی می‌شود تا اواسط آبان واکسیناسیون دانشجویان هم به پایان برسد گفت: پیش بینی می‌شود که بین ۸ تا ۱۲ هفته از ۱۶ هفته سال تحصیلی جدید به صورت مجازی باشد و مابقی به شکل حضوری ادامه پیدا کند همچنین دانشجو‌ها برای ورود حضوری باید کارت واکسن داشته باشند.

رئیس دانشگاه آزادافزود: دانشجویان پزشکی به خاطر آنکه از هفته‌ها قبل واکسینه شده بودند تمام کلاس هایشان را به صورت حضوری شرکت می‌کنند و دانشجو‌های کارشناسی که پیشتر با فضای دانشگاه و آموزش حضوری آشنا شدند، زودتر از دانشجویان کاردانی سر کلاس حضور پیدا خواهند کرد.

آقای طهرانچی تاکید کرد:امتحانات این ترم حتما به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد درباره نحوه دریافت وام دانشجویی گفت: امسال برای شهریه ثابت دانشجو‌ها هیچ وامی تعلق نمی‌گیرد، اما برای شهریه متغیر حتما وام دانشجویی پرداخت خواهیم کرد که برای نودانشجویان رقم وام نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است.