به گزارش پارس نیوز ، سعید غفوری با یادآوری آغاز عملیات اجرایی 125 هزار و 900 واحد نهضت ملی مسکن تا بهمن 1402 اظهار کرد:‌ در ابتدای سال 1403 جهش بسیار خوبی در شهرهای جدید کشور میسر شده و این عدد به 165 هزار واحد در شهرهای جدید رسیده است.

وی با اشار به تعهد شرکت عمران شهرهای جدید به ساخت 400 هزار واحد نهضت ملی مسکن افزود:‌تا امروز زمین 335 هزار واحد تامین شده است.

وی بیان کرد: سیاست شرکت عمران شهرهای جدید در بخش ساخت تاکید بر افزایش اکیپ‌های اجرایی و بالابردن پیشرفت فیزیکی پروژه‌هاست و به همه شهرها ابلاغ شده که شیفت‌های دوم و سوم کاری عملیات اجرایی فعال شود. بر این اساس از دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان خصوصا وزارت نیرو نیز تقاضا داریم همپای پیشرفت فیزیکی چه در آماده سازی و چه در بخش ساخت واحدها پای کار باشند و زیر ساخت های لازم را اجرا نمایند تا بتوانیم در سال جدید نیز پیشرفت خوبی را شاهد باشیم.

سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید ایران اضافه کرد: در بحث واگذاری زمین چه به صورت انفرادی، گروهی و جوانی جمعیت سیاست شهرهای جدید علاوه بر آماده‌سازی و واگذاری زمین، بحث حمایت، هدایت، نظارت و پشتیبانی از پروژه تا تکمیل و تحویل واحدها با مشارکت مردم است.

غفوری از افتتاح اولین سری واحدهای نهضت ملی مسکن در شهر جدید سهند طی ماه جاری (فروردین) خبر داد و با اشاره به این که طی اردیبهشت و خرداد در شهرهای پرند، هشتگرد، پردیس و امیرکبیر واحدهای این طرح افتتاح می‌ششود، تصریح کرد: در تمام شهرهای جدید کشور پروژه‌های نهضت ملی فعال است و هر ماه مطابق دستور وزیر راه و شهرسازی افتتاح خواهیم داشت.

وی گفت:‌ از متقاضیان شهرهای جدید تقاضا می‌شود برای تسریع در روند تکمیل پروژه‌ها نیز آورده مالی خود را هر چه سریع‌تر تکمیل کنند تا با اجرایی شدن  شیفت‌های دوم و سوم کاری در سال 1403 تسریع در عملیات اجرایی و  تحویل سریعتر واحدها در طرح نهضت ملی مسکن به مردم را شاهد باشیم.

منبع : تسنیم