به گزارش ایسنا، شاگردان وویوویچ در اولین دیدار خود از رقابت‌های هندبال قهرمانی مردان جهان مقابل شیلی قرار گرفتند. تیم ملی ایران تا دقیقه ۴۱ جلو بود اما رفته رفته بازی پیاپی پیش رفت. در نهایت تیم ملی ایران توانست در یک بازی سخت در این دیدار با نتیجه ۲۵ بر ۲۴ مقابل شیلی به پیروزی رسید.

نیمه اول این دیدار با حساب ۱۳ بر ۱۱ به سود ایران به پایان رسید. 

گل اول این بازی را پویا نوروزی نژاد در دقیقه دوم به ثبت رساند. 

وحید مسعودی، مجتبی حیدرپور ۵ گل، پویا نوروزی‌نژاد ۲ گل، افشین صادقی ۲ گل، علی کوهزاد ۲ گل، محمدرضا اورعی ۶ گل، میلاد قلندری ۲ گل، محمدرضا کاظمی ۲ گل، سلامان بربط و بهنام نیا هرکدام یک گل در این بازی به ثمر رساندند.

در این دیدار علی کوهزاد در نیمه اول کارت زرد دریافت کرد. افشین صادقی در نیمه دوم کارت قرمز گرفت و دیسکالیفه شد. وویوویچ در نیمه دوم به دلیل اعتراض به داور کارت زرد گرفت.

تیم ملی هندبال ایران هنوز دو رقابت دیگر مقابل مونته نگرو و اسپانیا دارد اما با برد مقابل شیلی شانس زیادی برای صعود به دور دوم خواهد داشت.

شاگردان وویوویچ باید در دومین دیدار خود شنبه ۲۴ دی ساعت ۲۰:۳۰ به مصاف مونته‌نگرو بروند. 

تیم ملی ایران با ترکیب محمد سیاوشی، علی رحیمی کازرونی، امیدرضا سرپوشی، مجتبی حیدرپور، پویا نوروزی‌نژاد، محمدرضا کاظمی، میلاد قلندری، محمد کیانی، یاسین کبیریان جو، سلامان بربط، علی کوهزاد، رضا یادگاری دهکردی، افشین صادقی، سید مهدی موسوی، محمدرضا اورعی، وحید مسعودی، مهرداد صمصامی، محمدمهدی بهنام نیا، شهاب صادق‌زاده و صابر حیدری عازم این مسابقات شده است. 

بیست و هشتمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی مردان جهان از ۲۱ دی تا ۹ بهمن به میزبانی مشترک لهستان و سوئد در حال برگزاری است. در دور گروهی این مسابقات ۳۲ تیم در قالب ۸ گروه با هم دیدار خواهند کرد که در پایان این مرحله سه تیم نخست راهی دور دوم خواهند شد.

نتایج مسابقات روز دوم قهرمانی مردان جهان پنج شنبه ۲۲ دی:

گروه A : شیلی ۲۴ – ایران ۲۵

گروه B: عربستان – اسلونی

گروه C: کاپ وردا – اروگوئه

گروه D: مجارستان – کره جنوبی

گروه A : مونته نگرو – اسپانیا ساعت ۲۳:۰۰

گروه C: سوئد – برزیل ساعت ۲۳:۰۰

گروه D: ایسلند – پرتغال ساعت ۲۳:۰۰

در دیگر دیدارها اسلونی با حساب ۳۳ بر ۱۹ مقابل عربستان و کاپ وردا با حساب ۳۳ بر ۲۵ برابر اروگوئه و مجارستان با نتیجه ۳۵ بر ۲۷ مقابل کره جنوبی به پیروزی رسیدند.

همچنین از ساعت ۱۱:۳۰ سه دیدار دیگر میان مونته‌نگرو و اسپانیا، سوئد و برزیل، ایسلند و پرتغال نیز انجام خواهد شد.