به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی و رسانه دادگستری استان تهران، محسن مقدس گفت: با وجود تاکیدات زیاد قوه قضائیه و پلیس فتا  در خصوص پیامک های کلاهبرداری ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا، متاسفانه برخی از همشهریان در دام این گونه پیامک ها و سودجویان قرار می گیرند و در برخی زمان ها شاهد گسترش کلاهبرداری به شیوه فشینگ در پوشش ابلاغ الکترونیک قضایی هستیم.

 مقدس با بیان اینکه خدمات الکترونیک قضایی نظیر ابلاغ‌های الکترونیک برای اشخاص حقیقی، از درگاه خدمات الکترونیک قضایی https://adliran.ir قابل دریافت است، گفت: در زمان دریافت ابلاغیه، سامانه از فرد دریافت کننده درخواست وجه نمی‌کند.

معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دادگستری استان تهران خاطرنشان کرد: اخیرا برخی از افراد سودجو، در پوشش ابلاغ الکترونیک، از افراد حقیقی در قبال دریافت ابلاغیه قضایی، درخواست دریافت اطلاعات بانکی و پرداخت وجه به شیوه اینترنتی را مطرح و وجوه موجود در حساب آنان را به شکل غیرقانونی برداشت می‌کنند که در مورد اخیر با آدرس جعلی Sanaebliga و ارسال برای تلفن همراه شهروندان به سایت جعلی هدایت  با دریافت اطلاعتی از جمله کد ملی، شماره حساب و رمز دوم کارت بانکی از اشخاص سود جویی می کند.

وی با تأکید بر اینکه درخواست وجه در سامانه های جعلی روشی برای دریافت اطلاعات کارت بانکی افراد و کلاهبرداری های اینترنتی است، گفت: افراد در صورت نیاز به دریافت ابلاغ الکترونیک قضایی، تنها از طریق آدرس https://adliran.ir اقدام کرده یا به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنند.

گفتنی است در روز جاری 24 آبان 1401 دادگستری استان تهران گزارشاتی در خصوص سو استفاده سودجویان از طریق لینک فوق دریافت کرده است.