به گزارش خبرنگار مهر، احمد وحیدی عصر سه‌شنبه در حاشیه بازدید از پایانه مرزی مهران افزود: هم‌اکنون تردد در همه مرزهای مشترک با کشور عراق روان است و زوار به‌راحتی می‌توانند بدون هیچ مشکلی به عتبات عالیات مشرف شوند.

وی در ادامه گفت: هیچ مشکلی در پایانه‌های مرزی به کشور عراق نداریم و هر کسی می‌خواهد به عتبات عالیات برود می‌تواند از مرز تعیین‌شده وارد کشور عراق شود.

وحیدی بیان کرد: تاکنون افزون بر سه میلیون خروجی و یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار ورودی در مرزهای شش‌گانه با کشور عراق به ثبت رسیده و درمجموع بیش از چهار و نیم میلیون تردد از مرزهای کشور با عراق ثبت‌شده است.

وزیر کشور ادامه داد: مواکب بسیار خوب به زوار خدمات رسانی می‌کنند و خدمات و پذیرایی در مرزها بسیار خوب است و مواکب با تمامی ظرفیت در حال خدمت‌رسانی به زوار هستند.

وی گفت: تردد در تمامی مرزهای روان و سهل است و برای عزیزانی که می‌توانند به عتبات عالیات مشرف شوند فرصت بسیار مناسبی است.

وحیدی در خصوص مشکل اتباع افغانستانی و پاکستانی در مرز شلمچه که قصد ورود به کشور عراق را داشتند هم گفت: مشکل این اتباع با هماهنگی مرزبانی و دولت عراق حل‌شده و می‌توانند بدون هیچ مشکلی به عتبات عالیات مشرف شوند.