حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پارس نیوز ، رویکرد ایران در مذاکرات هسته‌ای را منطقی و طبق قانون خواند و گفت: طرف های ایرانی بر روی مواضع نظام و مصوبات مجلس شورای اسلامی ایستادگی کرده است و از خطوط قرمزی که مد نظر مقام معظم رهبری است عدول نکرده است.

وی افزود: این تیم مذاکره کننده طوری رفتار خواهند کرد که دشمنان ایران و انقلاب به خصوص آمریکایی ها نتوانند به خواسته های نا به حق خود برسند و اشتباهاتی که در دوره گذشته برای برجام رخ داد مجددا تکرار شود.

*امید است بتوانیم در مذاکرات به نتیجه مطلوب برسیم

شهریاری ادامه داد: امیدوار هستیم این تیم جدید همین طور که تا به امروز مقاومت کردند و زیر بار آمریکایی‌ها نرفته اند ادامه دهند و از دولت انقلابی سیزدهم قطعا همین روند ادامه خواهد داشت.

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس یادآورشد که امید است بتوانیم در مذاکرات به نتیجه مطلوب دست پیدا کنیم اما اگر به نتیجه هم نرسد ما بر این باور هستیم که این تیم مذاکره کننده تمام تلاش خود را انجام داده اند.

او تاکید کرد: ما در مذاکرات به هر آنچه که از پیشنهادات طرف مقابل لازم بوده موافقت کردیم و امروز بایستی روی مواضع به حق خودمان پافشاری کنیم و دلیل نمی شود که اگر غربی ها هر روز توطئه می کنند و قصد فشار بیشتر بر ایران را دارند ما هم عقب نشینی کنیم.

شهریاری درانتها خاطرنشان کرد که تاکنون مقاومت کرده‌ایم و تمام ابزارهای فشار غرب را می‌دانیم و حال زمان عقب نشینی نیست. آمریکا نیز می‌داند با ایران متفاوت طرف است.