صدیف بدری، نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پارس نیوز با اشاره به آخرین وضعیت مذاکرات هسته‌ای وین برای احیای برجام بیان کرد: اکنون ماه‌هاست که از آغاز مذاکرات به منظور احیای برجام می‌گذرد و حدودا نیز یک سال پیش در چنین روزهایی برخی از خواص و گروه‌های سیاسی با پیش داوری می‌خواستند دولت را مخالف مذاکرات نشان دهند.

وی افزود: اما خوشبختانه دولت سیزدهم اسیر این جنگ روانی نشد و با یک برنامه مشخص، دیپلماسی فعالی را در حوزه سیاست خارجی در پیش گرفت که از منظر صیانت از منافع ملی، هم در بعد منطقه‌ای و هم فرامنطقه‌ای قابل تحسین است.

بدری گفت: همچنین دولت در مورد مذاکرات هسته‌ای هم با علم به اهمیت حضور فراگیر و موثر جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌المللی و کاستن از فشار اقتصادی حاصل از تحریم‌ها، فرآیند مذاکرات را در بستری عقلانی و منطقی پیش برد تا بدون پرداختن به حاشیه‌ها، از حقوق مردم به نحو شایسته دفاع کند.

نماینده مردم اردبیل عنوان کرد: مسئله مبرهن این است که دولت سیزدهم توانست با حفظ مواضع و خطوط قرمز طرف مقابل را مجاب به انجام و رفع پایدار تحریم‌ها کند و امید است که این اتفاق بیفتد.

او درانتها یادآورشد که هدف جمهوری اسلامی ایران رسیدن به حداکثر امتیازات است و چنین امری در ارتباط با تمام کشورهاست اما غربی‌ها به دلیل بدعهدی و خسارت‌هایی که به ما وارد کردند باید به ایران تضمین دهند.