به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، حمیدرضا سیدی امروز در مراسم اطلاع‌رسانی اعزام زوار حج که قرار است، از فردا آغاز شود، اظهار داشت: شرکت فرودگاه‌ها با ارگان‌های مختلف در مجموعه فرودگاه‌های کشور جلسه هماهنگی برگزار کرد تا فرآیند تردد زوار تسهیل شود.همچنین نکات ضعف و قدرت پروازهای حج در سالهای گذشته بررسی شد.

 

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران افزود: در 17 فرودگاه تحت مسؤولیت ما و فرودگاه امام وارسی دستگاه‌های ناوبری هوایی مدنظر قرار گرفت، جلسات ستاد حج برگزار شد کم و کاستی‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

وی گفت: عملیات پروازهای رفت حجاج از روز آینده ساعت 5 صبح آغاز می‌شود که از فرودگاه کرمان خواهد بود و در فرودگاه امام نیز اولین پرواز حج یکشنبه از ساعت 06:40 بامداد آغاز خواهد شد.

بنابراین گزارش در ادامه این مراسم سعید چلندری سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اظهار داشت: از فرودگاه امام 11 هزار و 300 زائر به عملیات حج اعزام می‌شوند که از 11 استان کشور خواهند بود.

وی گفت:‌ 48 پرواز برای اعزام زوار در فرودگاه امام انجام می‌شود که دو پرواز آن پرواز خدمه‌ها است و صبح فردا ساعت 06:40 اولین پرواز از فرودگاه امام آغاز خواهد شد.

چلندری گفت:‌وزیر راه روز آینده در فرودگاه امام حضور دارند و پروازهای حج از طریق ترمینال سلام به مساحت 54 هزار مترمربع انجام می‌شود.

وی گفت:‌پروازهای فرودگاه امام از 22 خرداد آغاز می‌شود و تا 12 تیر ادامه دارد.

سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) افزود: موقعیت‌نمای ترمینال و بار فرودگاه امام برای مدیران و زائران ارسال شده است و همه ابعاد احتمالی بروز تأخیر که ممکن است برای زوار مشکل‌آفرین شود بررسی شده است تا برای رفع آن برنامه‌ریزی شود.