به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما آقای احمد وحیدی در نشست خبری ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر گفت: سفر با شناختی که از اقلیم ها، آداب و سنن و رسوم مناطق مختلف فراهم می‌کند، می‌تواند همبستگی و یکپارچگی ایجاد کند و امسال با توجه به تمهیداتی که در قضیه کرونا ایجاد شد، شرایطی فراهم آمد که سفر‌ها به راحتی و بدون محدودیت انجام شود.

وی افزود: گردشگری طبیعی زیارتی و تاریخی هم فرصت‌های ارزشمندی است که در این دوره فراهم شده است.
وحیدی با بیان اینکه توجه به چند نکته در سفر‌های نوروزی مهم است، افزود: اولین مسئله ایمنی است که به طور جدی باید تلاش کنیم حوادث وتلفات جاده‌ای کاهش یابد و تشکیل شورای عالی ترافیک و حضور ریاست محترم جمهوری در مرکز راهور و نیروی انتظامی نشان از اهمیت این موضوع دارد.
 وزیر کشور ادامه داد: مهم‌ترین تلاش ما این است که تلفات و حوادث جاده‌ای کاهش یابد و با همکاری استانداران و دستگا‌های ذی ربط با کاهش قابل توجه حوادث جاده‌ای مواجه شویم.
 وی تاکید کرد: نکته دوم مبحث کرونا است و همچنان از ناحیه این ویروس تهدید می‌شویم که البته با تلاش همه دست اندرکاران وزارت بهداشت در وضعیت مناسبی هستیم، اما نباید فراموش کنیم که این بیماری هنوز وحود دارد و همچنان در کمین است، بنابراین این سفر‌ها نباید عادی انگاری ایجاد کند؛ همچنان وضع عادی درباره این بیماری وجود ندارد و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی مورد تاکید است. 
وحیدی گفت: اگر کسی در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی وجاده‌ای تخلف کند، برخورد صورت می‌گیرد و نکته سوم نحوه خدمات رسانی به مسافران است.
 وی افزود: راهداران در جاده‌ها برای خدمات رسانی اماده هستند و چنانچه جاده‌ای در اثر شرایط جوی دچار مشکل شود امداد رسانی مناسب صورت می‌گیرد و دیگر خبری از ۱۴ ساعت ماندن در جاده‌ها نبوده است.