به گزارش خبرنگار مهر، مراسم تشییع مرحوم آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی از مراجع فقید تقلید صبح روز پنجشنبه ۲۶ اسفندماه برگزار شد و مردم انقلابی قم، طلاب و روحانیون، شاگردان و مقلدان و اساتید حوزه علمیه قم با پیکر این مرجع تقلید وداع کردند.

امروز که از سوی هیأت دولت در استان قم عزای عمومی و تعطیل رسمی اعلام شده بود، هزاران نفر به پاس قدردانی از مقام مرجعیت در مراسم تشییع آیت الله علوی گرگانی حضور یافتند.

پیکر این عالم وارسته از مسجد امام حسن عسکری علیه السلام به سمت میدان آستانه و از آنجا به طرف حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها در میان خیل کثیری از حوزویان و مردم ولایتمدار قم بدرقه شد.

پیکر این مرجع تقلید سپس گرد مضجع نورانی کریمه اهل بیت علیهم السلام طواف داده شد و بعد از آن آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید یر پیکر ایشان اقامه نماز کرد.

حجت الاسلام محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام رهبری در این مراسم حضور یافت و رحلت این مرجع تقلید را به بیت ایشان تسلیت گفت.

آیت الله سعیدی امام جمعه قم، شاهچراغی استاندار قم و برخی از مسئولان کشوری و لشکری از جمله سردار ساجدی نیا، جمعی از مدیران استان و مسئولان حوزوی نیز در این مراسم حضور داشتند.

پیکر مرحوم آیت الله علوی گرگانی در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها و در جوار بانوی کرامت خاکسپاری شد.

مراسم بزرگداشت این مرجع عالیقدر از سوی رهبر معظم انقلاب نیز امشب بعد از اقامه نماز مغرب در مسجد امام حسن عسکری علیه السلام برگزار می‌شود.