به گزارش پارس ، به نقل از باشگاه خبرنگاران، تیم های پرسپولیس و سپاهان اصفهان از هفته دهم سیزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر روز جمعه برای بیست و پنجمین بار به مصاف یکدیگر خواهند رفت که از ۲۴ دیداری که رو در روی هم بازی کردند ۶ برد سهم قرمز پوشان پایتخت ۸ برد برای سپاهان و ۱۰ تساوی را کسب کرده اند.

اولین دیدار

برای اولین بار دو تیم روز جمعه ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۰ در اصفهان به مصاف هم رفتند که نتیجه آن ۱-۲ به نفع پرسپولیس تهران بود.

بهترین نتیجه

بهترین نتیجه ای که پرسپولیس مقابل سپاهان کسب کردند ۶ بر صفر در سال ۱۳۵۰ بود و بهترین برد سپاهانی ها مقابل قرمز پوشان پایتخت نتیجه ۱-۴ نیمه نهایی جام حذفی ۱۳۸۶ بود و بازی رفت لیگ برتر هم توانست پرسپولیس را با نتیجه ۱-۴ شکست دهد.

برترین گلزنان

در دیدار هایی که این دو رقیب دیرینه مقابل هم انجام دادند محمود کریمی و رسول خطیبی با ۵ گل برترین گلزنان سپاهانی ها بودند و علی پروین با ۴ گل برترین گلزن قرمز پوشان در این دیدارها بودند.

بازی های حساس

سپاهان و پرسپولیس در ۳۱ شهریور ۱۳۸۵ با برتری بر حریفان خود در جام حذفی به فینال بازی ها راه یافتند که بازی رفت در ورزشگاه آزادی برگزار شد، در آن دیدار سرمربی قرمزپوشان آری هان هلندی بود و سرمربی سپاهانی ها لوکا بوناچیچ کروات که آن دیدار در نهایت به ضربات پنالتی کشیده شد و سپاهان توانست با نتیجه ۲-۴ قهرمان این دوره از مسابقات شود و به لیگ قهرمانان آسیا راه یابد.

بازی حساس دیگری که دو تیم رودرروی هم انجام دادند بازی آخر لیگ هفتم بود که آن دیدار در ورزشگاه آزادی انجام شد و ۱۰۰۰۰۰ هزار هوادار قرمز پوش در ورزشگاه حضور داشتند و داور بازی سعید مظفری زاده بود که آن دیدار تا دقیقه ۹۶ طول کشید و سرانجام سپهر حیدری گل پیروزی و قهرمانی پرسپولیس را زد و با نتیجه ۲-۱ قهرمان لیگ برتر هفتم ایران شد.

دو تیم سپاهان و پرسپولیس در ۱۵ اردیبهشت ۹۲ نیز آخرین دیدار را با یکدیگر در جام حذفی انجام دادند که طبق قرعه کشی بازی در ورزشگاه آزادی انجام شد و در ضربات پنالتی سپاهان با نتیجه ۴ بر ۲ قهرمان جام حذفی شد.

گفتنی است در حال حاضر پرسپولیس در جدول رده دوم قرار دارد و سپاهان در رده پنجم جدول و در آخرین دیدارشان که در تهران انجام شد پرسپولیس پیروز میدان بود.