به گزارش پارس ، محمود مشحون در گفت و گو باایسنا، درباره وضعیت بودجه فدراسیون و نحوه میزبانی رقابت های قهرمانی نوجوانان آسیا اظهار کرد: فدراسیون بسکتبال تا امروز هیچ درخواست مادی نداشته و همیشه برای قهرمانان ملی اش مبارزه کرده تا بهترین شرایط فراهم شود. پیش از رقابت های قهرمانی آسیا در فیلیپین نیز سعی کردیم بهترین شرایط را برای ملی پوشان فراهم کنیم که آقای عباسی وزیر وقت نیز به من تاکید کرد تا ملی پوشان هیچ خلایی را احساس نکنند. در همین رابطه علی آبادی به عنوان رییس کمیته ملی المپیک نیز از ما حمایت کردند اما در شرایط کنونی که میزبان رقابت های قهرمانی آسیا هستیم هزینه ها بسیار بالا است و وزارت ورزش و کمیته برای نام ایران باید از ما حمایت کنند.

رییس فدراسیون بسکتبال ادامه داد: هم اکنون نام شخص و اشخاص مطرح نیست بلکه نام ایران و بسکتبال ایران مطرح است و باید میزبانی آبرومندانه ای داشته باشیم. آقای صالحی امیری نیز نگاهشان مشخص است و باید ببینیم این بودجه مورد نظر تامین می شود یا نه. ۱۶ تیم آسیایی وارد ایران می شوند و باید میزبان نزدیک به ۴۰۰ نفر باشیم که این بودجه ای بالا می خواهد تا شأن و شخصیت ایران حفظ شود. مسلما اگر منابع مالی تامین نشود این کار غیر ممکن است.

مشحون درباره جلسه دیروزش با محمد علی آبادی در کمیته ملی المپیک بیان کرد: در آن جلسه صحبت کردم و قرار شد تا بودجه ما تامین شود. در هر حال در این جلسه تاکید شد که فدراسیون هایی که برنامه هایشان مشخص است و در ماه های پیش رو برنامه های زیادی دارند مورد توجه قرار بگیرند.

رییس فدراسیون بسکتبال در پاسخ به این سوال که شنیده شده در جلسه ی کمیته اجرایی اعتراضات بسیار شدیدی را داشته اید و از وضعیت موجود به شدت گله کرده اید. گفت: شما جای من باشید چقدر تحمل می کنید! چقدر نابرابری ببینم و حرفی نزنم. نابرابری هایی که کاملا مشهود است و بسکتبال را آزار می دهد. من واقعا خواستم که تکلیف بسکتبال مشخص شود. بحث اشخاص مطرح نیست. هم اکنون نام پرچم سه رنگ ایران در میان است و باید شرایط را متوجه شویم. باید بدانیم که بسکتبالیست های ایران بالاتر از آسیا هستند و به توجه نیاز دارند. همین تیم جوانان ۲۰۱۴ که با قدرت قهرمان غرب آسیا شد سال آینده باید در قهرمانی آسیا شرکت کند. هیچ وقت درباره قهرمانی قول نداده ام اما می گویم این تیم با قدرت قهرمان آسیا می شود چون تیم قدرتمندی است.

او ادامه داد: با این حال این جوانان حمایت می خواهند. نمی توان دست روی دست گذاشت و به سادگی قهرمانی آسیا را بدست آورد. شما دیدید که در غرب آسیا چطور حریفان را شکست دادند. البته برخی گفتند حریفانشان ضعیف بودند اما ایران قوی بود. ما قوی بودیم و با فاصله قهرمان شدیم. در هر حال من به تمام این بی توجهی ها عادت دارم و می دانم که باید در چند جبهه برای بسکتبال بجنگم. من می نویسم که جوانان سال آینده قهرمان آسیا می شوند به شرط آنکه حمایت شوند.

مشحون با اشاره به شرایط تیم ملی بزرگسالان در قهرمانی آسیا بیان کرد: یکی از دلایل موفقیت تیم ملی در انتخابی جام جهانی این بود که حمایت شد و با حداقل مشکلات راهی فیلیپین شد. این بچه ها استرس و دغدغه ای نداشتند و در نهایت نتیجه نیز گرفتند. هرچه این نیاز ها برطرف شود نتیجه گیری آسان تر می شود. باید این توجه ها به بسکتبال باشد.

رییس فدراسیون بسکتبال در پایان با اشاره به جلسه شب گذشته روسای فدراسیون ها با سرپرست وزارت ورزش و جوانان اظهار کرد: در جلسه ای که آقای صالحی امیری با روسای فدراسیون ها داشتند صحبت ها و برنامه های خوبی مطرح شد. او برنامه های جدیدی برای ورزش دارد و می دانم که تصمیم ها و گام های مناسبی برای آینده در نظر خواهد گرفت. در هر حال بسکتبال نیازمند به توجه است و امیدوارم سرپرست محترم وزارت ورزش و جوانان نیز این نیازهای ما را برآورده کنند. بسکتبال به دنبال کارهای بزرگ است و کارهای بزرگ نیاز های بزرگ تر دارد.