کاپیتان تیم بسکتبال مس کرمان گفت: آرزوی من کمک به تیم ملی کشورم است و خودم را برای جام جهانی پیش رو آماده می‌کنم.

اصغر کاردوست در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در مورد شکست تیمش در هفته گذشته لیگ برتر بسکتبال اظهار داشت: در بازی قبلی خود مغلوب تیم سیرجان شدیم. حدود هفت بازیکن ما در شرایط مطلوبی نبوده و دچار مسمومیت غذایی شده بودند. فشار خون خودم در شب بازی به 10 رسیده بود.

کاپیتان تیم بسکتبال مس ادامه داد: بازیکنان در زمین، ابزار مربی هستند و باید همیشه در اوج باشند. متاسفانه در دیدار مقابل نفت آبادان نیز شرایط خوبی نداشتم و تقریباً در زمین راه می‌رفتم. تنها فکر و ذکر من در این بازی، پیروزی تیم بود. متاسفم از اینکه تا حد کمی به تیم و مربی کمک کردم.

کاردوست: باارزش‌ترین بازیکن لیگ بودم، اما از تیم ملی بسکتبال کنار گذاشته شدم/ برای جام جهانی آماده می‌شوم

کاردوست در مورد اینکه تیمش به بازیکنان خارجی متکی است، گفت: سیستم بازی تیم ما طوری است که به بازیکنی که در حال امتیازگیری است، فرصت می‌دهد. وقتی بازیکنی در امتیازگیری موفق است، به او فرصت داده می‌شود که بازی خود را انجام بدهد و تیم نیز از این موقعیت، استفاده می‌کند.

وی تصریح کرد: در بازی‌های نزدیک، تیم برنده در 2 دقیقه پایانی مشخص می‌شود. مربیان از بازیکنان خود انتظار دارند که به ویژه در 2 دقیقه پایانی، بهترین عملکرد را داشته باشند. ما برای همه تیم‌ها، احترام قائل هستیم و با تمام قدرت به مصاف حریفان می‌رویم.

کاردوست در مورد اینکه آیا در 36 سالگی همچنان به تیم ملی فکر می‌کند، اظهار داشت: من در حالی که باارزش ترین بازیکن لیگ شدم، از تیم ملی کنار گذاشته شدم و جا ماندم. این دور ماندن از تیم ملی برای من خیلی سنگین و گران بود، چون در اوج آمادگی بودم. در این سال‌ها هم معنی «پهلوان زنده را عشق است» را متوجه شدم.

وی ادامه داد: می‌گویند اصغر کاردوست، خشن است. با 213 سانتیمتر قد و 130 کیلو وزن، چطور می‌توان بازی کرد؟! شاید توقع دارند با بازیکنان حریف، فقط احوال‌پرسی کنم!

بازیکن پیشین تیم ملی گفت: لوییس اسکولا در 40 سالگی برای تیم ملی آرژانتین و پائو گسول در 41 سالگی برای تیم ملی اسپانیا در بالاترین سطح ممکن بازی کردند. من حرف‌های زیادی برای گفتن دارم، اما در زمین. آرزویم کمک به تیم ملی کشورم است و خودم را برای جام جهانی پیش رو آماده می‌کنم. من 2 سالی که با کرونا درگیر هستم را جزو عمر ورزش خود حساب نمی‌کنم.

کاردوست در پایان گفت: دوران آماده سازی خوبی را در گیلان و زیر نظر مربی اختصاصی خودم پشت سر گذاشتم و حس خوب و انرژی زیادی برای اثبات توانایی‌هایم دارم.