نصرالله سجادی در مورد اینکه تا به حال سرپرستی چند کاروان ورزشی کشورمان را برای مسابقات بین‌المللی بر عهده داشته،‌ اظهار داشت: 5 المپیک، یک المپیک زمستانی و 8 مسابقات آسیایی سرپرست بودم. از سال 1988 به غیر از یک دوره سرپرست بودم.

وی در مورد شرایط کاروان اعزامی عنوان کرد: کووید19 در همه دنیا اختلال ایجاد کرد اما فدراسیون‌های ما از 9 ماه پیش به صورت جدی اردوها را شروع کردند، خیلی زحمت کشیدند و در زمینه کرونا هیچ آسیبی به بچه‌های ما نرسید. همه با رعایت پروتکل‌ها تمرین کردند و الان همه تیم‌ها آمادگی لازم را دارند.

وی افزود: بسکتبال ما به اسپانیا و ژاپن رفت. والیبال، کشتی، وزنه‌برداری و تکواندو در مسابقات مختلف و اردوها شرکت کردند. تیراندازی ما حدود 50 روز در اروپا بود. شمشیربازی ما هفته گذشته در گرجستان بود. روز چهارشنبه به همراه مسعود سلطانی‌فر و رضا صالحی‌امیری به اردوی کشتی و والیبال رفتیم. در این دوره هماهنگی خوبی بین وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک بود و همه تیم‌ها گفتند هر چه خواستیم در اختیار ما گذاشتند.

سرپرست کاروان المپیک کشورمان در مورد وضعیت  جهانفکر در وزنه‌برداری گفت: در مورد خانم جهانفکر ما می‌دانستیم اما سلامتی او مهمتر بود. از فدراسیون پزشکی خواستیم علاوه بر نظر پزشک شخصی که گفته بود در صورت شرکت در مسابقات ورزشکار لطمه می‌خورد، نظر سه متخصص ارتوپدی، در شورای پزشکی گرفته شود، آنها گفتند نمی‌تواند وزنه سنگین بزند و متأسفانه او این فرصت را از دست داد، کاروان هم از حضور یک خانم بی‌بهره ماند. الان 68 کسب سهمیه داریم. جهانفکر و عسگری از کاراته نمی‌روند و به این ترتیب 66 ورزشکار داریم. برای عسگری از کودکی هزینه‌های زیادی شده اما او محروم شد و این فرصت خیلی خوب را از دست داد. عسگری از شانس‌های بالای تیم ملی کاراته بود اما به هر حال ورزش این مسائل را هم دارد.

سجادی در مورد قدمت و تجربه‌اش در سرپرستی کاروان‌های اعزامی کشورمان به مسابقات مختلف گفت: سرپرستی یک تیم کار سختی است و وقتی کاروان می‌شود با ورزش تک‌رشته‌ای متفاوت است. نکات خیلی ریزی وجود دارد که در حین بازی‌ها خیلی مهم است ما اتفاقاتی داشتیم که اگر به موقع به آنها رسیدگی نمی‌کردیم مشکل‌ساز می‌شد، بنابراین سرپرست باید صبور باشد. با اعضای کادر خودمان تلاش می‌کنیم به تیم‌ها کمک کنیم.

سجادی در مورد اینکه باید چه تعداد اعضای کاروان در دهکده بازی‌ها باشند گفت:‌ 50 درصد همزمان می‌توانند در دهکده حضور داشته باشند. می‌توانیم حداکثر 44 نفر را در آنجا همزمان داشته باشیم. از 26 تیر اولین گروه ما می‌رود و تا 8 مرداد طی 14 پرواز ادامه دارد. از 4 مرداد هم عده‌ای برمی‌گردند می‌توانیم از کارت‌های همراهان به صورت گردشی استفاده کنیم. محدودیت‌هایی به خاطر کرونا وجود دارد به خصوص برای گروه‌هایی که زیر 100 نفر هستند. ملاک تعداد ورزشکاران است و بر اساس آن می‌توانند همراه داشته باشند.

سرپرست کاروان المپیک کشورمان تصریح کرد: همراهان شامل سرمربی، پزشک، آنالیزور و...هستند. کادر ما نیز این بار شامل 8 نفر است. همراهان رسمی ما وزیر ورزش و سه نفر از معاونین که به صورت نوبتی می‌روند، رئیس کمیته ملی المپیک و دبیر کل هستند که دعوت شده‌اند. خارج از این کسی وجود ندارد. 20نفر خبرنگار و تعدادی هم از صداوسیما اعزام می‌شوند که با ما نیستند. ما هم هرکمکی بتوانیم به آن‌ها می‌کنیم. همه ما در آنجا زیر یک پرچم هستیم.

سجادی در مورد حضور تماشاگران گفت: تا دیروز قرار بود یک پنجم یا یک دهم تماشاگر برود اما اعلام کردند که مطلقا تماشاگری حضور نخواهد داشت. هر تیم زودتر از 5 روز پیش از مسابقات نمی‌تواند به انجا برود. بعد از مسابقه هم 24 تا 48 ساعت باید برگردد. نرم افزای روی موبایل‌ها نصب می‌شود که همه باید داشته باشند و محل اقامت ورزشکار را نشان می‌دهد که اگر از آن محدوده خارج شود، می‌بینند. به ما گزارش می‌‌دهند و دلیلش را می‌پرسند. در صورت تکرار جریمه می‌کنند. 

وی در خصوص انجام تست‌های پزشکی عنوان کرد: 72ساعت و همچنین 24 ساعت قبل از رفتن  باید تست PCR‌ بدهیم. تیم آزمایشگاه به اردوی تیم‌ها می‌رود و تست می گیرد تا برای بچه ها مشکلی پیش نیاید و جواب آن 8 ساعت بعد مشخص می‌شود. هرکسی به فرودگاه برسد از او تست سریع می‌گیرند. در سه روز اول از همه تست می‌گیرند. بعد از آن هم به صورت تصادفی تست می گیرند. تست هر کسی مثبت شود باید 15 روز در قرنطینه باشد.

سرپرست کاروان المپیک کشورمان در مورد توجیه اعضای کاروان اظهار داشت: همه نکات را به سرپرستان منتقل کردیم و همه از نظر تکنیکی، حمل و نقل، اسکان، مسائل پزشکی و... توجیه شدند. با اینحال بازهم تیم‌ها در سه گروه آمدند و نکات را مرور کردیم. تقریبا همه توجیه هستند تا مشکلی پیش نیاید. در گذشته هم بچه‌ها وقتی می‌آمدند همه روی تمرین و مسابقه تمرکز داشتند و در واقع در قرنطینه بودند. ورزشکاران به چیزی غیر از این فکر نمی‌کنند چون یکبار به المپیک می‌آیند. 

سجادی در گفت‌وگو با برنامه ورزش و مردم گفت: اطرافیان ورزشکاران مانند تیمی که کنار کشتی آزاد و فرنگی، یا بسکتبال و والیبال است همه حرفه‌ای و جدی و شامل تعدادی از قهرمانان و مدال آوران المپیکی هستند. یک خانواده المپیکی به توکیو می رود. برای این دوره کمیته‌ای تشکیل شده که همه چیز را رصد می‌کند و مجموع دستورالعمل ها را می‌دهند. تصمیم‌گیری‌ها در این کمیته انجام و به کمیته‌های ملی المپیک ابلاغ می‌شود. 

سرپرست کاروان اعزامی ایران به المپیک توکیو در مورد پاداش ورزشکاران اظهار داشت: آنچه پای سکو می‌گیرند، 10هزار دلار برای طلا، 5هزار دلار برای نقره و 2500دلار برای برنز است. به اضافه اینکه جایزه‌ای هم در مراسم تجلیل به آن‌ها داده می‌شود که شامل 2میلیارد تومان برای طلا، یک میلاردو 250 میلیون برای نقره و 750 میلیون برای برنز است.

وی افزود: هیچ مشکلی نخواهیم داشت. خوشبختانه رئیس کمیته ملی المپیک زحمت زیادی کشیده و تیم‌ها هرچه خواستند سعی کردیم در اختیارشان قرار بدهیم. ورزشکاران ما تلاش می‌کنند و ان‌شاالله با دعای مردم به آنچه که قابلیتش را دارند دست پیدا می‌کنند.