جواد نکونام پس پیروزی فولاد مقابل شهر خودرو اظهار داشت: تولد امام محمد باقر تبریک می گویم. به هواداران واقعی فولاد تبریک می گویم که امروز توانستیم شهرخودرو را با دو گل ببریم. تیم‌هایی که اینجا مقابل ما بازی می‌کنند یک بازی بسته و پرفشار را ارائه می‌دهند. این شرایط و کار را برای ما سخت ‌می‌کند. گل زدن به تیم‌هایی که دفاع فشرده و لایه به لایه دارند سخت است. نتایجی که بعد از بازی با ما در زمین خودشان می گیرند گویای همه چیز است.

وی افزود: تیم ما در این بازی خوب شروع کرد. دو گل زدیم. دو موقعیت خوب دیگر هم داشتیم که نتوانستیم استفاده کنیم. طبیعت فوتبال شهرخودرو این است که خوب بازی می کنند و خوب پاسکاری می کنند. مالکیت توپ را داشتند ولی در در نیمه اول موقعیتی به آن‌ها ندادیم. نیمه دوم را خوب شروع کردیم. شهرخودرو یک موقعیت بادآورده داشت که توپ به تیر دروازه ما خورد. در ضدحمله دقت نکردیم و دروازه خالی را باز نکردیم. بازیکن ما اگر کنترل خوبی انجام می داد گل را زده بودیم. یکی دو موقعیت فوق العاده خوب داشتیم. به غیر از این اتفاقات هیچ صحنه ای نبود که بخواهیم تحت فشار باشیم. شهرخودرو پاس می‌دهد و تیم با کیفیتی است. در تمام بازی ها مالکیت توپ دارند اما این مهم نیست.

نکونام تصریح کرد: فوتبال؛ نتیجه و با برنامه بازی کردن است. تیم ما توانست این کار را انجام بدهد. به بازیکنانمان تبریک و خسته نباشید می گویم. این برد مبارک هوادارانمان باشد. جای آن ها در استادیوم خالی است. امیدوارم بعد از این بازی هایی که تیم واقعا زحمت می کشد و از سال گذشته توانستیم در زمین خودمان فوق العاده بازی می کنیم و نتیجه می گیریم، کنارمان باشد تا با هم جشن بگیریم.

سرمربی فولاد در مورد اینکه روند هماهنگی فولاد را چگونه می بیند، گفت:‌ لیگ قبل را هم که شروع کردیم ناهماهنگی داشتیم. هرچقدر گذشت تیم بهتر شد. با اخلاق و رفتار بازیکنان و مربیان، آن‌ها با تاکتیک‌های تیم آشنا شدند. توانستیم شرایط را در اواخر نیم فصل اول بهتر کنیم و در نیم فصل دوم آن را خیلی خوب کردیم.

وی افزود: امسال هم با توجه به تغییر و تحولات و بازیکنانی که جذب کردیم، توقعمان این بود که همین اتفاق برایمان بیفتد. چون تیم، تیم جدیدی بود. وقتی 9 بازیکن جدید به تیم اضافه می شود شرایط را خوب می کند اما ناهماهنگی را زیاد می کند. شرایط تیم ما خوب است. وقتی فوتبال تیم و بازیکنان را می بینم، جاهایی قطعا ایراد داریم که باید مرتفع کنیم. چیزی که مهم است بازیکنانی هستند که امروز بازی کردند. 7 یارمان را نداشتیم اما هیچ وقت در این مورد صحبت نمی‌کنم. قبل از بازی شرایط بازیکنانمان را می دانم. 30 بازیکن دارم که همه باید آنقدر خوب و آماده باشند که وقتی بازی می‌کنند برای لباسشان و تیمشان بهترین عملکرد را داشته باشند.

نکونام در مورد اینکه فولاد از نظر گل زده و گل خورده شرایط خوبی در جدول لیگ دارد، گفت: از نظر گل زده سوم و از نظر گل خورده دوم هستیم. به آمار زیاد توجه ندارم. فوتبال و تاکتیک تیمم مهم است. بازیکنان باید هر خواسته ای دارم بتوانند خوب انجام بدهند. با بازی خوب آمار و رکورد ثبت می شود. اما اصلا به این چیزها فکر نمی‌کنم.