به گزارش پارس ، به نقل از سایت فدراسیون والیبال، خولیو ولاسکو در نشست خبری پیش از مسابقه تیم های والیبال ایران و کوبا پس از تشکر و قدردانی از میزبانی کوبایی ها اظهار داشت: تیم ایران برای نخستین بار در لیگ جهانی والیبال شرکت کرده است. ما بازی هایی سختی را پشت سر گذاشتیم و فردا باید به مصاف تیم با سابقه کوبا برویم. به نظرم هر دو تیم ایران و کوبا با هدف یادگیری در این دوره از مسابقات شرکت کرده اند و قبل از پیروزی به فکر کسب تجربه هستند. کوبا با ترکیب جوانی در این مسابقات شرکت کرده است و قطعا آنها برای آینده برنامه ریزی می کنند.

سرمربی تیم ملی والبیال ایران تاکید کرد: ما به بازی خوب مقابل کوبا فکر می کنیم. امیدوارم همانطور که مقابل صربستان و ایتالیا خوب بودیم در برابر کوبا هم نمایش مطلوبی داشته باشیم. ما پیش از این بازی های سختی را پشت سر گذاشتیم. در برابر صربستان دو گیم از دست دادیم و در ست آخر به پیروزی رسیدیم. همچنین در ایتالیا به یک پیروزی ارزشمند دست پیدا کردیم، اما در بازی با کوبا شرایط متفاوتی دارد.

وی ادامه داد: ما پس از یک سفر سخت و طولانی و پس از دو بازی سنگین مقابل ایتالیا به کوبا آمدیم. تلاش می کنیم تا با وجود همه سختی ها چهره یک تیم خوب را دربازی با کوبا به نمایش بگذاریم.

در ادامه خبرنگار خبرگزاری ورزش لاتین از ولاسکو پرسید شما چرا هدایت تیم ملی ایران را پذیرفتید؟ که ولاسکو در جواب گفت: به من گفتند که والیبال ایران در مسیر حرکت به سوی پیشرفت قرار دارد. دوست داشتم شرایط کار در والیبال ایران را تجربه کنم؛ زیرا که والیبال ایران مثل کشورش متفاوت است. من بازیکنان خوبی در ایران دیدم که نیاز به آموزش بیشتر و یادگیری داشتند. البته مشکلاتی هم در گذشته وجود داشت. به هر حال هدایت تیم ملی والیبال ایران تجربه بسیار خوبی بود.