به گزارش پارس ، به نقل ازمشرق، در ادامه بیست و چهارمین دوره رقابت های والیبال لیگ جهانی و از هفته چهارم این مسابقات شنبه شب در صوفیه تیم بلغارستان در مصاف با آرژانتین به یک پیروزی با امتیاز کامل دست یافت. آرژانتین دومین حریف بلغارها در این دوره از مسابقات بودند. تیم بلغارستان که هر دو دیدار نخست خود برابر فرانسه هم را با برتری خود تمام کرده بودند، با کسب برتری در اولین دیدار خانگی خود بدون باخت ماندند. برنامه و نتایج کامل به همراه جدول رده بندی لیگ جهانی ۲۰۱۳ را در اینجا می توانید ببینید. این تنها دیدار گروه A مسابقات والیبال لیگ جهانی بود که شنبه شب برگزار شد. اما از گروه B این رقابت ها دو دیدار برگزار شد که طی آن روسیه در مصاف با ایتالیا صاحب برتری شد. روس ها که در دیدار نخست و در غیاب دیمیتری موزرسکی، بازیکن سرعتی و ۲۱۸ سانتیمتری خود مغلوب ایتالیا شده بودند، در این بازی و در پایان پنج گیم رقابت با حریف مهمان‎ شان به برتری دست یافتند اما نتوانستند جایگاه اولی خود را از این تیم پس بگیرند.

روسیه - ایتالیا؛ مهمترین دیدار گروه B بود که در شهر سورگوت برگزار شد. در دیگر دیدار این گروه کوبا در زمین آلمان مغلوب شد تا همچنان در این دوره از مسابقات لیگ جهانی بدون برد و بدون امتیاز باشد.

از گروه C مسابقات والیبال لیگ جهانی هم شنبه شب یک دیدار برگزار شد که طی آن هلند در دیدار خانگی میزبان پرتغال بود اما از این دیدار تنها یک امتیاز کسب کرد. این دومین شکست هلند در این دوره از مسابقات لیگ جهانی بو.

نتایج دومین روز هفته چهارم مسابقات والیبال لیگ جهانی به شرح زیر است:

* بلغارستان ۳ - آرژانتین صفر
(۲۵ بر ۱۸) ، (۲۵ بر ۲۱) ، (۲۵ بر ۱۶)

* روسیه ۳ - ایتالیا ۲
(۲۵ بر ۲۳) ، (۲۵ بر ۲۳) ، (۲۶ بر ۲۸) ، (۲۳ بر ۲۵) ، (۱۵ بر ۱۲)

* آلمان ۳ - کوبا صفر
(۲۵ بر ۱۸) ، (۲۵ بر ۱۹) ، (۲۵ بر ۱۶)

* هلند ۲ - پرتغال ۳
(۲۱ بر ۲۵) ، (۲۵ بر ۱۹) ، (۲۵ بر ۲۳) ، (۲۶ بر ۲۸) ، (۱۳ بر ۱۵)

در پایان این دیدارها بلغارستان با وجود برد نتوانست به صدر جدول گروه اول صعود کند. همان طور که روس ها با وجود پیروزی نتوانستند جایگاه ایتالیا را در صدر گروه B از أن خود کنند. در این گروه نتیجه دیدار تیم های آلمان و کوبا موجب تغییر جایگاه ایران شد. بر این اساس آلمان ها به واسطه بردی که کسب کردند به رده چهارم صعود کردند تا ایران با سقوط یک پله ای دوباره در جایگاه پنجم قرار بگیرد. در گروه سوم نیز هلند با وجود متحمل شدن شکست در رده دوم باقی ماند.