به گزارش پارس نیوز، 

علی نظری‌جویباری، قائم‌مقام پیشین باشگاه استقلال درباره دیدار استقلال و سپاهان و حواشی پایانی بازی مربوط به جشن آخر همان دیدار و بالا و پایین انداختن شفر حرف زد. او همچنین از مسئولان و مربیان تیم می‌خواست به جای پرداختن به حواشی فقط روی ۵ دیدار باقی‌مانده در لیگ تمرکز کنند. 

* شما هم درباره شادی آنچنانی استقلالی‌ها در اصفهان حرف دارید؟

بله دارم! این خیلی خوب بود که سپاهان را در خانه اش بردیم. اتفاقی مثبت در روند نتیجه گیری استقلال رخ داد که بعد از شکست الهلال، حال همه استقلالی‌ها را خوب کرد. 

* پس این برد هم روحیه‌بخش بود؟

بله! البته که روحیه‌بخش بود. با دو برد اخیر، استقلال دوباره به جدول لیگ قهرمانان و برتر برگشت و مدعی شد. ما در آسیا با شکست الهلال ۴ امتیازی شدیم و با دو برد در دور برگشت می‌توانیم صدرنشین گروه مرگ شویم. در لیگ برتر هم با این برد در مصاف با سپاهان به جمع مدعیان برگشتیم ولی این مدل شادی کردن برای تیم بزرگی مانند استقلال خوب نیست. 

* چرا؟

استقلال هنوز این‌قدر کوچک نشده که به خاطر شکست سپاهان در اصفهان مربی اش را بال و پایین بیندازد. این رفتار در شأن استقلال نبود. مگر سپاهان، استقلال را در آزادی شکست داد جشن گرفت؟ ما باید تلاش کنیم این شادی را بعد از قهرمانی انجام بدهیم. یا بازیکنان استقلال نمی‌دانند در چه تیمی بازی می‌کنند و یا مربی اش نمی‌داند کجا کار می‌کند که اجازه می‌دهد او را با یک برد بالا و پایین بیندازند. استقلال تا آخر فصل ۵ مسابقه مهم در پیش دارد و نباید تصور شود با این برد کار تمام شده است. 

* پیش‌بینی تان از دیدار‌های باقی‌مانده برای هر ۴، ۵ رقیب قهرمانی چیست؟

استقلال باید در هر ۵ بازی برنده زمین را ترک کند تا در صورت لغزش یکی از رقبای بالاتر بتواند بختش برای قهرمانی را حفظ کند نه اینکه بعد از پایان فصل حسرت ۲ امتیاز یک تساوی در این مسیر را بخورد. اگر استقلال به جای ۱۵ امتیاز ۱۳ امتیاز بگیرد و در نهایت با یک امتیاز قهرمانی را از دست بدهد هر قدر افسوس بخورد دیگر فایده‌ای ندارد. شما (بازیکنان) کارتان را بکنید و ۱۵ امتیاز را بگیرید اگر قهرمان نشدید آن‌وقت هیچ‌کس به شما خرده نمی‌گیرد ولی در غیر این‌صورت هیچ عذر و بهانه‌ای پذیرفتنی نیست. 

* اما همین حالا بر سر همین موضوع جشن در اصفهان باز هم روابط بین خطیر و شفر شکرآب شده است.

تعجب می‌کنم از کامران منزوی، یکی از مدیران کارکشته استقلالی که حالا در باشگاه حضور دارد و اجازه می‌دهد این مسائل به وجود بیاید. الان وقت آن است که شفر، خطیر و بقیه دست به دست هم بدهند و مانند زنجیر از رودخانه خروشان لیگ به سلامت رد شوند. 

* یعنی احتمال می‌دهید پرسپولیس و تراکتورسازی امتیاز از دست بدهند؟

اصلاً ما نباید به دیدار‌های رقبا فکر کنیم، چون باعث می‌شود تمرکز خودمان از دیدار‌های پیش رو‌ی‌مان بر هم بریزد. جناب حاجیلو، جناب عبداللهی، جناب شفر، جناب خطیر و هرکس در باشگاه حضور دارد باید این فرصت را مغتنم بشمارند و در انتظار لغزش هر یک از رقبا فقط به پیروزی در دیدار‌های باقی‌مانده بیندیشند. 

* پس چرا فرهاد مجیدی استوری گذاشته که شما نمی‌توانید مانع قهرمانی استقلال شوید؟

از فرهاد مجیدی عزیز بعید است. این نوشته‌ها فرار رو به جلو است که از امثال فرهاد مجیدی توقع نمی‌رود درباره‌شان متن منتشر کنند. تنها کسی که می‌تواند مانع پیشرفت استقلال بشود خود استقلال است. اگر ما پرسپولیس و سایپا را شکست داده بودیم الان ۵۲ امتیازی بودیم و پرسپولیس ۵۱ امتیاز داشت و قهرمان می‌شدیم. یادمان نرفته زمان سرمربیگری مرفاوی که ۴ هفته مانده به آخر فصل صدرنشین بودیم ولی در همان ۴ هفته طوری نتیجه گرفتیم که لیگ را با رده پنجمی تمام کردیم.