به گزارش پارس نیوز، 

تیم پیروز این مسابقه علاوه بر صدرنشینی، گام بلندی برای صعود به لیگ دسته یک فوتبال کشور خواهد برداشت. 

هم اکنون نیروی زمینی با یک بازی بیشتر و کسب 42 امتیاز در صدر جدول قرار دارد و پاسی ها با 39 امتیاز و یک بازی کمتر در رده دوم هستند. 

نیروی زمینی در صورت پیروزی در این مسابقه 45 امتیازی می شود و جشن صعود برپا می کند اما شکست در این دیدار پاس را به صعود نزدیک تر خواهند کرد. 

** سه تیم در شانس صعود 

تیم های نیروی زمینی تهران، پاس همدان و آرمان گهر سیرجان به ترتیب با 42، 39 و 38 امتیاز بخت های اصلی صعود به شمار می رود و در این بین نیروی زمینی تنها یک بازی در پیش دارد و با برتری مقابل پاس به لیگ یک صعود می کند. 

تساوی نیروی زمینی در این مسابقه هم کار را برای صعود پاس و آرمان گهرسیرجان سخت خواهد کرد چرا که تکلیف تیم صعود کننده را شمارش تفاضل گل ها مشخص می کند. 

در این صورت پاسی ها باید پنج گل در بازی آخر مقابل مس شهربابک به ثمر برسانند و آرمان گهر سیرجان نیز در این 2 بازی باقی مانده باید بیش از 10 گل بزند. 

شکست نیروی زمینی بهترین نتیجه برای پاس در مسیر صعود خواهد بود چرا که آنها در صورت برد در این دیدار، نیروی زمینی را از کورس صعود کنار زده و با برتری در دیدار هفته پایانی صعود خواهند کرد. 

آرمان گهرسیرجان نیز محکوم به پیروزی در هر 2 مسابقه است ضمن اینکه باید منتظر نتیجه بازی نیروی زمینی و پاس نیز باشد. 

با این اوصاف راه یابی به پلی آف لیگ دو نیز از بین این سه تیم خواهد بود و باید دید تا هفته آینده چه تیمی حریف داماش در بازی پلی آف می شود. 

** مسیر صعود در دستان پاسی ها 

تیم پاس برای صعود قطعی به لیگ یک نیاز به 6 امتیاز از 2 بازی پایانی دارد و پاسی ها امروز مهمان نیروی زمینی تهران و هفته آینده نیز میزبان مس شهربابک خواهند بود. 

شاگردان جمشیدیان در بازی رفت مقابل این 2 حریف به برتری رسیدند و حالا باید دید آیا با تکرار همان نتایج پاس جشن صعود به لیگ یک را می گیرد. 

پاس در فصل 95-94 به لیگ دسته دوم فوتبال کشور سقوط کرد و حالا باید دید پس از سه فصل آیا می تواند نتیجه تاریخی را رقم بزند. 

پاسی ها تا به اینجا با تنها سه باخت و 15 گل خورده بهترین خط دفاعی را داشته اند و کادر فنی این تیم امیدوار است در بازی امروز با پیروزی مقابل نیروی زمینی تهران ، کار را برای صعود به اما و اگر نرساند. 

** جمشیدیان : نیروی زمینی بسیار منسجم و باکیفیت است 

سرمربی پاس همدان در آستانه بازی حساس و سرنوشت ساز مقابل نیروی زمینی تهران ، پیرامون شرایط این مسابقه گفت: نیروی زمینی بسیار منسجم و باکیفیت است، شناخت کاملی از این تیم داریم. 

احمد جمشیدیان افزود: برای بازیکنان و کادر فنی نیروی زمینی احترام خاصی قائل هستم و معتقدم یکی از بهترین تیم های لیگ دو به شمار می روند. 

وی اضافه کرد: تیم ما نیز در شرایط خوبی قرار دارد و تمامی بازیکنان را در اختیار داریم و مصمم به صعود هستیم. 

سرمربی پاس اظهار داشت: هر دو تیم به طور قطع بازی با کیفیت و جوانمردانه ای ارایه خواهند داد و آنچه مهم است اینکه در این بازی حاضر نیستیم به خاطر نتیجه دست به هر کاری بزنیم چرا که هر دو تیم شایسته حضور در لیگ یک کشور هستند. 

جمشیدیان با اشاره به شرایط حساس جدول گروه ب لیگ 2 گفت: هفته های حساس پایانی همراه با اشک ها و لبخندها سپری می شود و اکنون سه تیم شانس صعود و پنج تیم مدعی سقوط هستند. 

وی پیرامون برخی اتفاق های تلخ در لیگ 2 به ویژه هفته های پایانی خاطرنشان کرد: توقع ندارم بعضی تیم های بی انگیزه جوانمردانه بازی کنند چرا که همگان آقایان را می شناسند و این واقعیت های تلخ لیگ دو ایران محسوب می شود.