به گزارش پارس نیوز، 

زهرا کیانی، قهرمان تالو پیرامون زندگی ورزشی اش گفت: لحظه سال تحویل در کنار خانواده ام بودم. از روز دوم فروردین تمریناتم را شروع کردم. اردوها هم از شانزدهم شروع می شود.

وی ادامه داد: اصالتا اهل چهارمحال و بختیاری هستم. چون استادم که مربی تیم ملی بود، ساکن اصفهان بود و از آنجا که خانواده ام دنبال پیشرفت من بودند؛ شهرم را تغییر دادم و به اصفهان آمدم.

از ۶ سالگی وارد ژیمناستیک شدم. بطور حرفه ای کار می کردم و برای مسابقات کشوری آماده می شدم که یک روز قبل از مسابقات دستم شکست. سپس به انتخاب خانواده ام وارد ووشو شدم. از آنجا که تالو آمیخته با آموزشهای ژیمناستیک است به این رشته علاقمند شدم. ژیمناستیک رشته ای است که اگر کار شود بعد از آن به هر رشته ای که وارد شوید خیلی سریعتر پیش می روید. من دیرتر از همه بچه ها وارد تالو شدم ولی پیشرفتم سریعتر بود چون ژیمناستیک کار کرده بودم و ژیمناستیک در اجراها مثل انعطاف و سرعت شبیه تالو است.

کیانی درخصوص افتخارات و موفقیتهایش دراین رشته بیان کرد: ۲۲ مدال آسیایی و جهانی دارم که از سال ۲۰۱۰ شروع شد. اولین مسابقه ای که شرکت کردم مسابقات جهانی سنگاپور بود که در رده نونهالان مدال نقره گرفتم. آخرین مدالم هم بازیهای آسیایی جاکارتا بود که اولین مدال نقره تاریخ تالو ایران را کسب کردم. امیدوارم این موفقیتها تداوم داشته باشد.

وی در مورد برنامه های آتی خود اظهار کرد: تلاشم برای بازیهای آسیایی ۴ سال آینده است تا طلا بگیرم. خرداد انتخابی تیم ملی است. بعد از آن مسابقات جهانی شانگهای را پیش رو داریم و اردوها از تیر ماه شروع می شود.

این بانوی قهرمان در آخر عنوان کرد: از سال آینده وارد دانشگاه می شوم. بعد از بررسیهای مختلف به این نتیجه رسیدم که رشته تربیت بدنی را انتخاب کنم.

برنامه "عیدانه" یکشنبه ۱۱ فروردین با اجرای مرادی بود. این ویژه برنامه همه روزه در ایام عید از ساعت ۹:۰۵ به مدت ۱۶۰ دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.