به گزارش پارس نیوز، 

«اکبر احدی» سرمربی تیم ملی بوکس ایران، اواخر هفته گذشته اسامی 42 ورزشکار را برای حضور در اردوی تیم ملی اعلام کرد که نام «سجاد محرابی» و «جاسم دلاوری» نیز با وجود حضور نیافتن در مسابقات قهرمانی کشور در فهرست دعوت شدگان دیده می شد.

این در حالی است که پیش از این رئیس فدراسیون بوکس اعلام کرده بود، تنها غیبت «احسان روزبهانی» و «سالار غلامی» در مسابقات قهرمانی کشور موجه است و دیگر نفرات برای رسیدن به اردوی تیم ملی باید از فیلتر رقابت های کشوری عبور کنند.

همین امر سبب گردید تا پس از انتقادات گسترده از فهرست اعلام شده از سوی سرمربی تیم ملی بوکس، رئیس فدراسیون روی نام محرابی و دلاوری خط قرمز بکشد.

محرابی که سابقه حضور در بازی های آسیایی و مسابقات قهرمانی آسیا را دارد روز شنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا، گفت: اطلاعی از دعوت شدن به تیم ملی نداشتم و یکی از دوستانم این مساله را به من یادآور شد.

وی افزود: وقتی امروز متوجه شدم که رئیس فدراسیون نام من و دلاوری را خط زده، بسیار متعجب شدم. مگر امکان دارد فهرست تیم ملی بدون اطلاع رئیس فدراسیون اعلام شود. این مساله، اوج ناهمانگی را بین مسئولان می رساند.

بوکسور باتجربه ایران با بیان اینکه به هیچ وجه قصد حضور در اردو را نداشت، ادامه داد: سال ها در اردوی تیم ملی بودم و برای پرچم کشورم مبارزه کردم، اما هیچ چیزی از بوکس به من نرسید.

محرابی تاکید کرد: وقتی پولی دریافت نمی کنیم و حتی هزینه خرید لباس، مکمل ها و ایاب و ذهاب را نیز خودمان تامین می کنیم، به چه دلیل باید در اردو شرکت کنم؟

وی افزود: قزاقستان و ازبکستان که رقبای اصلی بوکس ایران در آسیا هستند، امکاناتی عالی را در اختیار ملی پوشان قرار می دهند و ما هنوز درگیر اختلافات داخلی هستیم.

بوکسور کشورمان، گفت: از زمانی که بوکس در ایران راه اندازی شد با چند دستگی همراه بود که به تیم ملی و ملی پوشان آسیب های زیادی وارد کرد. اکنون نیز این شرایط ادامه دارد و تغییری نکرده است.

محرابی گفت: سال گذشته «امید احمدی صفا» بدون حضور در مسابقات قهرمانی کشور به تیم ملی رسید و به بازی های آسیایی جاکارتا اعزام شد، اما اکنون نظرات تغییر کرده است.

وی پخش مستقیم رقابت های قهرمانی کشور از طریق رسانه ملی را اقدام مثبتی برای بوکس ایران دانست و گفت: البته این مساله سودی برای بوکسورها ندارد و باید ملی پوشان تامین شوند تا بدون دغدغه روی رینگ بروند.

انتهای پیام/