به گزارش پارس نیوز، 

تیم ملی فوتبال ایران ساعت 14:30 امروز تهران را به مقصد دوحه ترک کرد تا آخرین اردوی پیش از جام ملت‌های آسیا را برگزار کند. در این سفر 21 بازیکن به همراه اعضای کادر فنی تیم ملی حضور داشتند و ملی پوشان در حالی که شاهد حضور پر رنگ رسانه‌ها در مرکز ملی فوتبال بودند اما هر چه «چشم چشم» کردند خبری از مسئولان قبل از  این سفر نبود!

مسعود شجاعی به عنوان کاپیتان تیم ملی در این مراسم خطاب به رسانه‌های گروهی گفت: حرفی برای گفتن نیست؛ برای اولین بار است این اتفاق می‌افتد. آنقدر هم حرف زده‌ایم که دیگر به هیچ کس برنمی‌خورد. از این زشت تر نمی‌شود؛ فقط به خاطر مردم که تیم ملی را دوست دارند تلاش می‌کنیم تا دل آنها را شاد کنیم.

این صحبت شجاعی نشان‌دهنده عمق کم لطفی در حق بازیکنان تیم ملی است آن هم در حالی که این تیم عزم قهرمانی در جام ملت‌های آسیا بعد از 44 سال را دارد و البته همه چنین انتظاری از ملی پوشان دارند. در بخشی از صحبت‌های کارلوس کی‌روش در آخرین مصاحبه وی قبل از سفر به قطر آمده است: ما توقع نداریم قبل از کسب نتایجی که باعث شادی و شور و شعف مردم شد مراسم و جشنی برایمان برگزار شود. مطلبی که می‌توانم در این مورد به شما بیان کنم این است که چیزی که ما را نکشد قطعا ما را قوی‌تر خواهد کرد.  وظیفه من به عنوان سرمربی تیم ملی و مربی این بازیکنان این است که بگویم مخصوصاً در چند ماه گذشته احترامی که لایق تیم ملی بوده گذاشته نشده و با کمال احترام باید بگویم این مسأله مخصوصاً از طرف وزیر ورزش بوده است. البته این موضوع مهم نیست و ما به این مسأله عادت داریم!

سرمربی تیم ملی که شنیده می‌شود حتی به خاطر مشکلات مالی ماه‌های اخیر را در کمپ تیم ملی گذرانده و حتی محل سکونت خود را تحویل داده در صحبت‌هایش اشاره می‌کند که بی احترامی به تیم ملی فوتبال ایران در چند ماه گذشته کاملا مشهود بوده و شخص اول ورزش کشور هم هیچ واکنشی به مسابقات مهم تیم ملی نداشته است. موضوعی که نشان می‌دهد مسئولان ورزش کشور طی ماه‌های اخیر بیشتر به فکر تغییرات در فدراسیون بوده اند تا تیم ملی و در این بین نقش مهم روحیه‌دادن به ملی‌پوشان فراموش شده است.

هنوز فراموش نکرده ایم که بعد از ۲ دوره گذشته مسابقات جام جهانی مسئولان برای حضور در عکس‌های یادگاری چگونه در فرودگاه حاضر می‌شدند و وعده‌های «دهان پُرکن» به ملی پوشان می‌دادند.درست  همین چند ماه پیش بود که استقبال 4 هزار نفره در فرودگاه امام خمینی(ره) توسط مردم از ملی پوشان صورت گرفت و مسئولان هم تحت تاثیر همین استقبال و شور و هیاهوی مردمی روی موج آنها سوار شده و اعلام کردند همه گونه همکاری را با تیم ملی انجام می‌دهند اما در این چند ماه اخیر با وجود اعتراضات گسترده ملی پوشان و کادر فنی تیم ملی در سوت و کور تمرین و و اردو برگزار کرد به قولی تنها راهی مسابقات جام ملت‌ها شد.

بد نیست خطاب به مسئولان ورزش کشور به خصوص وزارتی‌های عزیز بگوییم حالا که تیم ملی در تنهایی و غربت و فقط با استقبال خبرنگاران رسانه‌های گروهی به جام ملت‌ها اعزام شده شما نیز حق ندارید در صورت موفقیت‌های احتمالی در عکس‌های یادگاری و نمادین برگشت تیم ملی به ایران حاضر باشید! بدون شک این باز هم خبرنگاران هستند که حق دارند در مراسم بدرقه ملی پوشان حضور پیدا کنند که بدون شک آنها بودند که در هر شرایطی تیم ملی فوتبال ایران را تنها نگذاشتند.

و در پایان سوال اینجا است؟ آیا مسابقات جام ملت‌های آسیا که برای تمامی کشورهای این قاره اهمیت دارد و کشوری مثل ژاپن 70 خبرنگار برای بازی‌های این کشور به امارات اعزام می‌کند اینقدر برای مسئولان ورزش ایران بی اهمیت است که آنها حتی حاضر نشدند در یک تمرین تیم ملی حاضر شده و با بازیکنان و کادر فنی گفت و گو کنند؟ آیا فوتبال با رشته‌های دیگر اینقدر فرق می‌کند که وزیر ورزش و معاونانش قبل از بازی‌های آسیایی در اردوهای تیم های مختلف ورزشی  حضور پیدا کردند اما حضور در اردوها و تمرینات تیم ملی را صلاح ندانستند؟ به نظر می‌رسد به خاطر همان مشکلاتی که پیرامون تغییرات در فدراسیون طی ماه‌های اخیر به وجود آمده فوتبال به این رشته با دید یک «نامادری» نگاه می‌کنند.

انتهای پیام/