به گزارش پارس نیوز، 

زهرا اینچه درگاهی درخصوص اولین مدال بین المللی ژیمناستیک ایران گفت: از شهریور سال گذشته با یک فراخوان بسیار بزرگ در سراسر کشور مسابقات انتخابی را برگزار کردیم و با سرعت بالایی تیم های ملی جوانان و بزرگسالان را در یک سال گذشته تشکیل دادیم و میانگین سنی را پایین آوردیم . وی افزود : حتی خاطرم هست خانواده بهلول زاده آن زمان می گفتند پسرمان به دلیل شرایط نامساعد دلسرد شده و قصد دارد ژیمناستیک را کنار بگذارد. ما سعی کردیم هیچ ورزشکاری در کشور از قلم نیفتد.

اینچه درگاهی درخصوص پیشتوانه سازی برای آینده تیم ملی بزرگسالان گفت: خوشحالم بگویم ما از این بهلول زاده ها در ژیمناستیک کشور زیاد داریم که به زودی به تیم ملی بزرگسالان می رسند. باید میانگین سنی تیم بزرگسالان را پایین نگه داریم. در همین راستا نوجوانان نخبه کشور را هم زیر نظر داریم تا پروسه رسیدن به بزرگسالان را با برنامه کامل طی کنند.

وی یکی از ارزش های این مدال را غیر از تاریخ سازی اینگونه بیان کرد: برنز بهلول زاده باعث خودباوری در جامعه ژیمناستیک کشور شد. حالا دیگر کسی نمی گوید ما در چنین رشته هایی نمی توانیم مدال بگیریم و انگیزه ها زیاد می شود. ارزش دیگر این مدال هم این است که در رشته پایه گرفته شده است. اگر می خواهیم ورزش کشور مسیر درستی برود راهش توجه به ورزش پایه است. خیلی ها از کارشناسان ورزشی اعتقاد دارند کشوری که ژیمناستیک ندارد اصلا ورزش ندارد.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک در پایان گفت: تعدادی از جوانان ما از دی ماه وارد تیم بزرگسالان می شوند. یک مشاور و مربی قهرمان ساز و شناسنامه دار هم احتمالا بزودی برای همراهی تیم ملی بزرگسالان به ما اضافه می شود که قهرمانان زیادی را به ژیمناستیک دنیا معرفی کرده است. هرچند کمی دیر است ولی برای کسب سهمیه المپیک 2020 ناامید نیستیم و هدف گذاری اصلی ما هم المپیک 2024 است.

انتهای پیام/