به گزارش پارس نیوز، در حالی که از کالوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در کنار خراردو مارتینو (سرمربی آتلانتا یونایتد) به عنوان یکی از دو گزینه اصلی مربیگریمکزیک نام برده می شود، و عنوان شده بود که مکزیکی ها تا پایان جام ملت های آسیا منتظر مربی پرتغالی ایران خواهند ماند، ریکاردو توکا فرتی،سرمربی موقت این تیم از این موضوع ابراز بی اطلاعی کرد.
توکا که تیمش را برای دو دیدار دوستانه برابر کاستاریکا و شیلی آماده می کند، در حاشیه پاسخگویی به سئوالاتی درباره حذف ستاره های مکزیک از این تیم، به سئوالی درباره جانشین خود هم پاسخ داد.
وقتی از سرمربی موقت مکزیک سئوال شد از بین کی روش و مارتینو کدام یک سرمربی قطعی این تیم خواهد شد، توکا گفت،نمی داند تیم را تحویل چه کسی خواهد داد.
توکا گفت: "من نمی دانم که آیا گزینه ها فقط این دو نفر هستند یا گزینه های دیگری هم وجود دارند، صادقانه فکر نمی کنم باید نظر خودم را در مورد این دو مربی بگویم. افرادی هستند که مسئول پیداکردن سرمربی برای تیم ملی هستند." 
وی افزود: "آنها برای این کار نیاز به وقت دارند. هیچ عجله ای ندارند و طبیعی است زمانی که آنها تصمیم گیری می کنند، پس از تجزیه و تحلیل تمام جنبه هایی که از مربی تیم ملی مکزیک می خواهند، بهترین انتخاب را انجام خواهند داد."
از سوی دیگر بیتریس راموس مدیر رسانه ای تیم ملی مکزیک هم اظهار داشت:" مکزیک با 24 مربی برای کار مصاحبه کرده است و فرآیند انتخاب مربی در مراحل بسیار پیشرفته قرار دارد."