به گزارش پارس نیوز، 

المپیک جوانان آرژانتین در حالی به میزبانی شهر بوینس آیرس در حال پیگیری است که تیم ملی جوانان جودوی ایران با دو نماینده در بخش پسران و دختران در این رقابت‌ها حضور پیدا کرده که هر دو نماینده ایران از گردونه رقابت‌ها کنار رفتند. اما اتفاق عجیبی که برای مارال مرادی نماینده دختران در این رقابت‌ها رخ داده حاشیه‌های عجیبی را به پا کرده است.

زمانی که مارال مرادی برای مبارزه وارد تاتامی می‌شود مسئولان برگزاری مسابقات به دلیل پوشش وی اجازه مبارزه کردن را به او نمی‌دهند. صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک به شدت به این موضوع اعتراض می‌کند و مسئول برگزاری مسابقات او را به گوشه‌ای از سالن راهنمایی می‌کند و در اتاق تمام ماجرا را به او توضیح می‌دهد. 

وی مدعی می‌شود که چند ماه گذشته نامه‌ای از سوی اتحادیه جودوی آسیا به فدراسیون جودوی ایران و به شخص رئیس فدراسیون ارسال شده و این موضوع به درخشان گفته شده که نماینده ایران با پوشش اسلامی نمی‌تواند در این مسابقات حضور پیدا کند.

صالحی امیری در ادامه اعتراض‌های شدید خود خواستار مبارزه کردن نماینده دختران می‌شود اما مشاورالعنزی رئیس اتحادیه جودوی آسیا دوباره با صالحی‌امیری رئیس کمیته ملی المپیک ایران صحبت می‌کند و او را نزد العنزی می‌برد. در جلسه‌ای که بین رئیس کمیته ملی المپیک ایران و رئیس شورای اتحادیه جودوی آسیا برگزار می‌شود العنزی نامه محرمانه‌ای که به محمد درخشان ارسال شده بود را با سند نشان می‌دهد.

العنزی در این جلسه مدعی می‌شود که سه ماه پیش به محمد درخشان نامه‌ای رسمی ارسال کرده و این موضوع را به او اطلاع داده است و گویا این موضوع از جانب درخشان به کمیته ملی المپیک ایران اعلام نشده است و به همین دلیل است که مرادی اجازه مبارزه کردن در المپیک آرژانتین را ندارد. العنزی با ارائه سند و توضیح کامل به رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان تمام ماجرا را توضیح داده است.

طبق قانون فدراسیون جهانی جودوکاران تنها در مسابقات قهرمانی آسیا اجازه مبارزه کردن با حجاب اسلامی را دارند در غیر این صورت در هیچ رویداد دیگر نمی‌توانند با پوشش اسلامی مبارزه کنند.

انتهای پیام/