به گزارش پارس نیوز، 

«وحید عبدالهی» پس از قهرمانی مقتدرانه تیم تکواندوی نوجوانان ایران در مسابقات جهانی تونس که با کسب 7 مدال طلا، 2 برنز و 110 امتیاز به دست آمد روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا، اظهار داشت: بهترین های قهرمانی کشور، لیگ نونهالان و نوجوانان به اضافه برترین های مسابقات آزاد کشوری را شناسایی کردیم و پس از برگزاری رقابتهای انتخابی، در نهایت 30 تکواندوکار جواز حضور در اردو را کسب کردند.
وی با اشاره به اینکه اردوهای آماده سازی تیم نوجوانان از 23 دی ماه آغاز شد و امکانات لازم فراهم بود، گفت: حضور در تورنمنت بین المللی ترکیه که توانستیم 13 مدال (8 طلا، 2 نقره و 3 برنز) در آن کسب کنیم از عوامل موفقیت بود و موجب خودباوری نفرات شد.
عبداللهی با اعلام این خبر که ترکیب اعزامی به مسابقات جهانی در فرآیند انتخابی های درون اردویی مشخص شد، توضیح داد: خوشبختانه در مسابقات کسب سهمیه المپیک 2018 بوینس آیرس، تیم پسران ایران با هدایت «محمدرضا زوار» هر 3 سهمیه موجود را کسب کرد که این امر سبب شد تا با روحیه ای بالا، مبارزاتمان در جهانی تونس را آغاز کنیم.
وی با اشاره به اینکه کسب 7 طلا و 2 برنز از 10 فرصت موجود سبب شد تا یکی از مقتدرانه ترین قهرمانی های تاریخ تکواندوی ایران رقم بخورد، افزود: تمامی تیم های حاضر در مسابقات به تمجید نوجوانان ایران پرداختند، چراکه با اختلاف زیاد در مبارزات به پیروزی می رسیدیم.
سرمربی تیم ایران در مورد دلایل این موفقیت، گفت: خودباوری در تورنمنت ترکیه، موفقیت در مسابقات کسب سهمیه، برگزاری منظم لیگ نونهالان و نوجوانان در سال های اخیر، وجود امکانات مناسب و همدلی از مهمترین دلایل این پیروزی بزرگ است.
وی افزود: کشورهای اروپایی به دلیل نزدیکی فاصله و داشتن تورنمنت های متوالی به راحتی در طول ماه در مسابقات شرکت می کنند که ما این مساله را با برگزاری منظم لیگ در رده های سنی مختلف، جبران کردیم.
سرمربی تیم ایران با اشاره به اینکه تعدادی از بازیکنان فعلی تیم نوجوانان در سال های آینده به ستاره های تیم بزرگسالان تبدیل خواهند شد، توضیح داد: باید از مربیان پایه که در استان های مختلف برای پرورش قهرمانان تلاش می کنند و همچنین هیات ها و حامیان مالی که در لیگ نوجوانان تیمداری می کنند، تشکر کنم.
وی در خصوص اینکه چه راهکاری برای حفظ نفرات تیم نوجوانان وجود دارد؟ عنوان کرد: متاسفانه بین تیم نوجوانان و بزرگسالان، حلقه گمشده ای وجود دارد که شورای فنی فدراسیون تکواندو به دنبال برطرف ساختن این خلاء است.
بهترین مربی مسابقات جهانی تونس گفت: فدراسیون در نظر دارد تا تیم امید را تشکیل دهد و حضور در تورنمنت ها و رویدادهای مختلف موجب خواهد شد تا نفرات با افزایش سن خود، تجارب ارزشمندی برای حضور در رده سنی بزرگسالان کسب کنند.
وی با تاکید بر اینکه برگزاری منظم لیگ در رده های سنی مختلف یکی از دلایل موفقیت است، گفت: سازمان لیگ و سازمان تیم های ملی واقعا برای عملی شدن برنامه ها، تاثیرگذار هستند.
عبداللهی با اشاره به اینکه از تجربیات «محمدرضا زوار» سرمربی تیم المپیکی نوجوانان و مدیر فنی تیم جهانی نوجوانان استفاده کرده است، گفت: تیم ایران در سال 2010 با هدایت ایشان قهرمان نوجوانان جهان شد و کمک زیادی به ما در تونس داشت.
سرمربی تیم ایران با قدردانی از «رشید فتاحی» و «وحید ناصری» که در کادر فنی با وی همکاری کردند، گفت: این در حالیست که فدراسیون تکواندو و مدیریت آن نیز در این مدت همه امکانات را در اختیار تیم ملی نوجوانان قرار داد که توانستیم جواب اعتماد آنان را به خوبی بدهیم.
وی در پایان از همسر و پسرش نیز که در چند ماه اخیر کمک زیادی به او داشتند، قدردانی کردند.
ورزشی**3783**1597