کارلوس کی‌روش پس از برتری 3 بر یک ایران مقابل مقدونیه در نشست خبری اظهار داشت: از تیم ملی مقدونیه بسیار تشکر می‌‌کنم چراکه آمادگی بازی مقابل تیم ملی ایران را اعلام کردند و سعی کرد یک بازی خوب را مقابل ایران به نمایش بگذارد.

وی ادامه داد: با سرعت بالا و همین طور با بازیکنان سطح اروپایی تیم ملی مقدونیه، امروز فرصت خوبی برای محک بازیکنان تیم ملی ایران به وجود آمد. مطمئنم که بردن همیشه برای ما خوب است اما مهم‌ترین مطلب درسی است که امروز از دیدار مقابل مقدونیه گرفتیم.

کی‌روش در پاسخ به سؤال خبرنگار مقدونیه‌ای که درسی که تیم ملی ایران از تیم ملی مقدونیه گرفت چه بود، گفت: مطمئناً بازیکنان ما با بازی مقابل تیمی که در اروپا بازی می‌کنند یعنی مقدونیه، در این بازی تحت فشار بیشتری بازی کردند. در واقع سعی کردیم به بازیکنانمان یاد دهیم که زودتر باید تصمیم گیری کنند. اتفاقی که امروز افتاد تجربه بسیار بزرگی برای بازیکنان ایران بود از بُعد دریبل زدن، شوت زدن و از بُعد کارهای نهایی. در واقع در این دیدار توانستیم با یک تجربه کاملا اروپایی آشنا کنیم.

سرمربی تیم ملی ایران گفت: برای رسیدن به سطح اول فوتبال اروپا بازیکنان ما باید بیشتر آماده شوند. در واقع فراتر از نتیجه دیدار با مقدونیه، مطلبی که برای ما حائز اهمیت بود و اتفاقی که در زمین افتاد این بود که از ابعاد مختلف درس بزرگی برای بازیکنان تیم ملی ایران به دست آمد و اینکه بازیکنان بتوانند در زمین به تصمیم‌گیری بپردازند و این دیدار یک تجربه خوب برای آنها بود. حتما باید بازیکنان تیم ملی ایران که در آسیا بازی می‌کنند آشنایی بیشتر و نزدیکی بیشتری با سطح فوتبال اروپایی داشته باشند.