علی دایی در نشست خبری پس از دیدار تیمش برابر فولاد که به تساوی بدون گل انجامید با تبریک سال نو اظهار کرد: فکر می کنم بازی بسیار نزدیک بود و هر دو تیم موقعیت های آنچنانی به یکدیگر ندادند. بازی سخت بود و فکر می کنم با توجه به اینکه خیلی نزدیک بود بازی هم به تساوی کشیده شد.

وی خاطرنشان کرد: ما به قصد تساوی به اینجا نیامده بودیم و برای سه امتیاز آمده بودیم ولی باید بگویم دست ما از بازیکن خالی است و دو سه بازیکن مصدوم داریم ضمن اینکه در این دیدار چند تعویض اجباری هم داشتیم و باز هم می گویم که این بازی پایاپای بود.

سرمربی تیم فوتبال صبای قم در پاسخ به این پرسش که به نظر می رسد شما به ناظر بازی اعتراض داشتید؟ گفت: متاسفانه سرپرست تیم فولاد در صحنه ای از نیمکت خود بلند می شد و وارد محوطه قانونی می‌شد و انتقاد می کرد،ما با ناظر هیچ صحبتی نکردیم و در دو سه صحنه بود که خود ناظر هم قبول کرد و باید بگویم که سرپرست فولاد از نیمه اول تا آخر بازی به درون محوطه قانونی می دوید و خلل ایجاد کرده بود و وظیفه داور چهارم بود که به او تذکر دهد.

وی درباره قضاوت داور این دیدار عنوان کرد: به نظرم داور بازی به این سنگینی را خوب قضاوت کرد. این بازی بسیار درگیرانه و محکم بود و قاضی دیدار به خوبی از عهده آن برآمد.

دایی خاطرنشان کرد: در پایان نیمه دوم ما یک تک به تک با تیم حریف داشتیم و فولاد هم یک چنین موقعیتی را در بازی داشت و به نظرم در کل موقعیت‌های ما بهتر از تیم فولاد بود.

سرمربی تیم فوتبال صبا در ادامه درباره تعطیلات لیگ خاطرنشان کرد: متاسفانه تعطیلات بسیار زیاد شده است و وقفه های چند هفته ای داریم که آسیب می زند و تیم ها نمی توانند همین طوری تمرین کنند و این باعث می شود که لیگ خسته‌کننده ای برای تماشاگران باشد و این وقفه ها همه چیز را خراب می کند.

وی در ادامه در خصوص اظهارات علی اکبر طاهری ، سرپرست باشگاه پرسپولیس، کبنی بر اینکه چرا علی دایی در زمان فعلی خواستار مطالبات خود از این باشگاه شده است؟،گفت: این آقایان خودشان را با تماشاگران پرسپولیس برابر نکنند و حساب این آقایان جدا از این تیم بزرگ است. من یک سال و نیم و شاید بیشتر است که چکی دارم که برگشت خورده است و متاسفانه پنج بار هم با باشگاه پرسپولیس مکاتبه کرده ایم. در کل باید بگویم نمی‌توانم پاسخ این آقایان را بدهم و امثال این آقایان زیاد به فوتبال آمدند و رفتند. من هم خودم را عضو بسیار کوچکی از این باشگاه می‌دانم. زمان مربیگری‌ام نیز با تمام وجود در این تیم کار کردم و باید بگویم آن زمانه گذشته است که حق و حقوق کسی خورده شود.باید بگویم مالیات برعهده باشگاه پرسپولیس بوده است. به هر حال متاسفانه باشگاه پرسپولیس در یک سال و اندی اخیر جواب کسی را نمی دهد و باز هم می گویم حساب این آقایان که معلوم نیست از کجا آمده‌اند با طرفداران با عظمت باشگاه پرسپولیس فرق دارد و نمی توانم بیشتر از این هم صحبت کنم.