• لینک کوتاه
 • کد خبر: 333842

  کمیته ترامپولین فدراسیون ژیمناستیک در پاسخ به اظهار نظر اخیر سرمربی تیم ملی ژیمناستیک هنری بیانیه ای صادر کرد که در آن عملکرد ضعیف بخش هنری این رشته را متذکر شد.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، فدراسیون ژیمناستیک نه تنها در سطح بین المللی و رقابتهای برون مرزی نتیجه مورد قبولی کسب نمی کند بلکه در مجموعه خود نیز با حواشی زیادی دست و پنجه نرم می کند. اخیرا محمد آذرپی سرمربی تیم ملی ژیمناستیک هنری با انتقاد از وضعیت ترامپولین و هزینه ای که صرف اعزام این رشته به رقابتهای برون مرزی شده بود این کار را اشتباه دانست. کمیته فنی ترامپولین رشته ژیمناستیک نیز با بیانیه ای که آن را در اختیار خبرگزاری مهر قرار داده این طور پاسخ سرمربی چندین ساله تیم هنری را داد:

  "با سلام وعرض احترام به خانواده بزرگ ژیمناستیک

  بیانیه کمیته فنی ترامپولین فدراسیون ژیمناستیک جمهوری اسلامی ایران بعد از مصاحبه های مغرضانه و غیر منطقی دوستان کمیته ژیمناستیک هنری

  مستقیم و بدون حاشیه بیانیه را با شعار رسمی فدراسیون جهانی ژیمناستیک ها آغاز می کنیم:

  ما همه ژیمناستیک ها هستیم!!

  آیا می دانید FIG مخفف چیست؟ http://fig-gymnastics.com

  Federation international Gymnastics

  فدراسیون جهانی ژیمناستیک ها!!

  بله درست خوانده اید، غلط تایپی نیست، ژیمناستیک ها!!

  این "ها" (s جمع در انگلیسی) به معنی موجودیت چندین ژیمناستیک است که به صورت رسمی در ۷ زیر شاخه فعالیت می کنند:

  ۱- ژیمناستیک برای همه

  ۲-ژیمناستیک هنری مردان

  ۳- ژیمناستیک هنری زنان

  ۴-ژیمناستیک ریتیمک

  ۵- ژیمناستیک ترامپولین

  ۶- ژیمناستیک ایروبیک

  ۷- ژیمناستیک آکروبات

  ملاحظه می فرمایید: همه این زیر شاخه ها پیشوند ژیمناستیک را دارند نه یک کلمه پیش، نه یک کلمه پس!!

  همه می دانند که سالیان سال است چارت و تفکرات سازمانی و فدراسیونهای ژیمناستیک در دنیا ، دیگر تنها معطوف به زیر شاخه هنری نیست بلکه سایر زیر شاخه ها همانند ترامپولین ، ایروبیک ، آکروبات، ریتمیک و همینطور ژیمناستیک برای همه نیز بخشی تاثیر گذار و مهم از فدراسیون ژیمناستیک کشورها را تشکیل می دهند که هر یک از اهمیت و زیبایی خاص خود برخوردارند. از ۷ رشته زیر مجموعه فدراسیون ژیمناستیک، ۴ رشته ژیمناستیک هنری مردان ، ژیمناستیک هنری زنان ، ریتمیک و ترامپولین ، به دلیل زیبایی و پرطرفدار بودن آنها در المپیک حاضر هستند و رشته های زیبای ایروبیک و آکروبات هم تلاش های خود را انجام می دهند تا در المپیک های بعدی حضور داشته باشند.

  هدف از بیان موضوعات بالا اطلاع رسانی به یکسری از دوستان گرامی بود که سند فدراسیون ژیمناستیک را ششدانگ به نام خود زده اند و فقط ژیمناستیک هنری مردان را متعلق به فدراسیون ژیمناستیک می دانند و متاسفانه خود را پدرخوانده ژیمناستیک ایران می نامند، نگاه از بالا به پایین این دوستان به ظاهر دلسوز و دلواپس!! ، نسبت به بخش بانوان و حتی رشته های دیگر ترامپولین ، ایروبیک و آکروبات نگاه بسیار بد و مغرضانه است و سایر کمیته های زحمتکش فدراسیون ژیمناستیک را فرزندهای ناتنی می پندارند و خود را صاحب فدراسیون می دانند، گرچه خوب می دانند، با بیش از ۹۰ سال سابقه ژیمناستیک هنری در ایران ، هنوز هیچ جایگاهی در عرصه های جهانی و آسیایی برای ایران بزرگ به دست نیاورده اند و با این همه ادعاها و امکانات ژیمناستیک هنری ، هنوز اندر خم یک کوچه مسابقات بین المللی و آسیایی هستند، این در حالی است که زیرشاخه های دیگر ژیمناستیک اعم از ترامپولین ، ایروبیک و آکروبات که با کمترین امکانات موجود در کشور و با سابقه تقریبا ۸ ساله توانسته اند افتخارات خیلی بهتر از ژیمناستیک هنری و در خور شان ایران به افتخارات فدراسیون ژیمناستیک اضافه نمایند. در ۵ سال اخیر فقط این زیر شاخه ها بودند که آبروی فدراسیون ژیمناستیک ایران را خریده اند ولی سفرهای برون مرزی و دریافت حقوق ماهانه از فدراسیون متعلق به شماها بوده است.

  و این جای بسی تامل است که فدراسیون ژیمناستیک ایران ، از سال ۱۳۸۹ تاکنون حتی یک ریال بابت حق الزحمه مربیگری به مربیان تیم های ملی ترامپولین که این همه خالصانه کار کرده اند و برای حضور در اردو های تیم ملی در کنار دوری طولانی مدت از خانواده، از اداره‌جات خود مرخصی بدون حقوق گرفته اند، پرداخت نکرده است !! ولی شماها ۵ سال است که حقوق بگیر ثابت این فدراسیون هستید و همه می‌دانند که اگر پول دریافتی شما چند نفر، با کمی تاخیر مواجه شود میز فدراسیون را بر سر رئیسش خراب می‌کنید...!"

   

   

  تیم های ملی جمهوری اسلامی ایران حقوق سرمربی تیم ملی مصاحبه
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها