• لینک کوتاه
 • کد خبر: 322594

  مدیر تیم‌های پایه کشتی فرنگی گفت: خیلی از نفراتی که در مسابقات جام کودک به میدان رفتند کارنامه قبولی گرفتند.

  به گزارش پارس به نقل از خبرگزاری فارس،‌عبدالکریم کاکاحاجی درباره عملکرد فرنگی‌کاران نونهال و خردسال در جام کودک گفت: خیلی از بچه‌ها در جام کودک کارنامه قبولی گرفتند و مشخص شد که برخی از نفرات استعداد ندارند و باید تمرکز خودمان را روی افرادی که مستعد هستند بگذاریم.

  وی افزود:‌ برگزاری مسابقات با این شیوه، حرکتی جدید است که باید ادامه داشته باشد. شاید برگزاری رقابت‌ها به صورت تیم به تیم فشار کار را زیاد کند، اما نتیجه آن لذتبخش است. چرا که با این شیوه حساسیت مسابقات بالا می‌رود و رقابت‌ها جذاب‌تر می‌شود.

  کاکاحاجی افزود:‌ از طرفی چنین میادینی می‌تواند میدان آموزشی خوبی هم برای کشتی‌گیران و هم برای مربیان باشد. چرا که با توجه به کم‌اهمیت بودن مسابقات چون رسمی نیست می‌توانیم به  نوعی مرور مواردی را که در اردوها تمرین کرده‌ایم داشته باشیم و در جهت شناسایی مشکلات و رفع آن اقدام کنیم.

  مدیر تیم‌های پایه کشتی فرنگی گفت: البته برای آموزش سوبلس‌ها نیازمند وسایل کمک آموزشی هستیم که آن را به فدراسیون اطلاع داده‌ایم چون آموزش چنین تکنیک‌هایی در این رده سنی خطرناک است و ممکن است باعث آسیب‌دیدگی‌های جبران ناپذیر شود.

  کاکاحاجی تصریح کرد: از فدراسیون خواسته‌ایم تا دست ما را در فرایند باز بگذارد و هر سه ماه یک بار مسابقات را برگزار کنیم تا بتوانیم مشکلات تغییر وزن را در این رده سنی حل کنیم. همچنین یک تا دو ماه قبل از مسابقات جام کودک مسابقات قهرمانی کشور را برگزار کنیم. از مربیان سازنده این کشتی‌گیران هم تشکر می‌کنم که زحمت زیادی برای آماده‌سازی آنها کشیده بودند.

  رقابت کشتی کشتی فرنگی مشکلات وزن

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها