به گزارش پارس ، به نقل از خبرگزاری فارس علی کفاشیان در نشست خبری برای امضای تفاهم‌نامه همکاری با فدراسیون فوتبال نروژ، گفت: امروز با اومدال دیدار داشتیم. او رئیس افتخاری فدراسیون فوتبال نروژ است. او سال‌های سال نایب رئیس یوفا بوده است. قرار است تفاهم‌نامه‌ کاری با فدراسیون فوتبال نروژ امضا کنیم قرار است همکاری در خصوص تیم‌های پایه و فوتبال بانوان داشته باشیم. در بخش آموزش برنامه‌های خوبی خواهیم داشت.

وی افزود: آنها تمام برنامه‌های خود را برای بالا بردن سطح بانوان ایران می‌کنند. فستیوال بازیکنان زیر 12 سال بانوان را انجام می‌دهیم و تیم‌های پایه بانوان را داریم تنها نگرانی ما بابت مربیان خانم است. نمی‌توانیم از مربیان مرد به دلیل محدودیتی‌هایی که داریم در بخش بانوان استفاده کنیم. قرار است طی هفت برنامه که دولت نروژ پولش را می‌دهد دانش مربیان خانم ایرانی را بالا ببریم.

کفاشیان تأکید کرد:‌2 سال قبل هم سمیناری با حضور 2 مربی خانم نروژی با حضور مربیان ایرانی داشتیم که در آن نشست هم برای بالا بردن دانش مربیان ایرانی تلاش شد.

وی در مورد اینکه آیا جهت برگزاری بازی دوستانه بین تیم ملی بزرگسالان مردان ایران و نروژ صحبتی انجام شد، تصریح کرد: ماموریت خاص اومدال برای فوتبال پایه بانوان است. در مورد سایر مسائل تفاهم‌نامه‌ای را با دبیر کل فدراسیون فوتبال نروژ امضا خواهیم کرد.