~~به گزارش پارس ، به نقل از خبرگزاری ایسنا ولادیمیر خینچگاشویلی در گفتگو با ایسنا، درباره حضور در لیگ برتر کشتی ایران و ارزیابی خود از سطح فنی این رقابتها اظهار کرد: از آنجا که کشتی ایران در سطح بالایی قرار دارد و همواره جزو قدرت‌های دنیا بوده است دوست داشتم در لیگ کشتی این کشور به روی تشک بروم، به همین دلیل به محض اینکه با پیشنهاد مسئولان بیمه رازی مواجه شدم از آن استقبال کردم و برای این تیم کشتی گرفتم. جا دارد از مسئولان و کادر فنی تیم بیمه رازی و همچنین مسئولان برگزاری مسابقات تشکر کنم.

دارنده مدال نقره المپیک لندن افزود: واقعا شاهد رقابتهای سخت و جذابی بودیم و بسیار خوشحالم که توانستیم مقتدرانه قهرمانی لیگ را از آن خود کنیم و به رقابت‌های لیگ جهانی کشتی راه پیدا کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در رقابت‌های لیگ جهانی نیز برای بیمه رازی مبارزه خواهد کرد یا نه گفت: از هم اکنون نمی‌توانم راجع به آینده نظر بدهم چرا که هیچ چیز مشخص نیست اما حضور در لیگ تجربه بسیار خوبی برایم بود.

خینچگاشویلی که موفق شد در رقابتهای جهانی لاس وگاس و در دیدار نهایی وزن 57 کیلوگرم در ثانیه‌های پایانی مقابل حسن رحیمی به برتری برسد و مدال طلای جهان را از آن خود کند، درباره این پیروزی گفت: من از همان ابتدا فقط برای برد مقابل رحیمی به روی تشک رفتم. نحوه مبارزه من نیز از همان ابتدا نشان می داد که می‌خواهم او را شکست دهم و مدال طلای جهان را از چنگش درآورم.

دارنده مدال طلای جهان افزود: رحیمی توانست در آن مبارزه به خوبی بجنگد و از من امتیاز بگیرد. من هم دنبال یک اشتباه از او بودم تا شکست را جبران کنم. در حالیکه فقط ثانیه هایی تا پایان مبارزه مانده بود و او کار را تمام شده می‌دانست توانستم از اشتباهش استفاده کنم و او را غافلگیر کرده و به مدال طلا برسم. واقعا این پیروزی برایم بسیار شیرین بود و برای رسیدن به طلای جهان بسیار خوشحالم. البته این را بگویم رحیمی برای من یک حریف بزرگ و بسیار قابل احترام است.

وی درباره برنامه‌ خود برای حضور در المپیک 2016 نیز اظهار کرد: فعلا زود است در اینباره حرف بزنیم. زمان همه چیز را به مرور مشخص خواهد کرد. امیدوارم بتوانم برای کشورم بهترین مبارزات را به نمایش بگذارم و باعث افتخار مردم گرجستان شوم.