سلطنت ایلان ماسک به عنوان ثروتمندترین فرد جهان کوتاه بود و جف بزوس این عنوان را پس گرفت. سهام شرکت تسلا روز سه شنبه ۲.۴ ٪ افت کرد و ۴.۶ میلیارد دلار از ثروت مدیر ارشد اجرایی آن یعنی ایلان ماسک کم شد و او را از بالاترین رتبه در فهرست میلیاردر‌های بلومبرگ خارج کرد.

جف بزوس، که بیش از سه سال این عنوان را تا ماه گذشته در اختیار داشت، با ارزش خالص ۱۹۱.۲ میلیارد دلار یا بهتر است بگوییم، ۹۵۵ میلیون دلار بیشتر از ماسک، مقام شماره ۱ خود را پس گرفت.

کش و قوس بر سر عنوان ثروتمندترین فرد جهان

ماسک در این تقریباً شش هفته‌ای که ثروتمندترین فرد جهان بود فعل و انفعالات زیادی داشت. اخیراً او قیمت بیت کوین و حتی ارز رمزنگاری شده کمتر شناخته شده‌ای مثل دوج کوین را با توییت‌های خود تحت تاثیر قرار داد.

جف بزوس عنوان ثروتمندترین فرد جهان را از ایلان ماسک پس گرفت

این مدت برای جف بزوس نیز بسیار پر حادثه بوده است. او در حالی که عنوان ثروتمندترین فرد جهان را پس می‌گیرد می‌خواهد آمازون را واگذار کند.

شرکت آمازون به تازگی اعلام کرده که جف بزوس در سه ماهه سوم سال از عنوان مدیرعاملی این غول تجارت الکترونیک (آمازون) کنار می‌رود و روی پروژه‌های دیگر تمرکز می‌کند. بزوس صاحب شرکت اکتشافات فضایی Blue Origin و همچنین نشریه واشنگتن پست بوده و در سال‌های اخیر کار‌های خیرخواهانه خود را بیشتر کرده است. سهام آمازون هم در ۱۲ ماه گذشته ۵۳ ٪ صعود کرده است.

البته ممکن است چندان طول نکشد که ماسک یکبار دیگر این عنوان را پس بگیرد. چون ماسک مالک اسپیس ایکس، رقیب Blue Origin بزوس، در حال مذاکره برای جمع آوری کمک‌های مالی است تا پروژه‌های خود را گسترش دهد. SpaceX هفته گذشته ۸۵۰ میلیون دلار بودجه جمع کرد.