به گزارش پارس نیوز، 

جلیل غفاری رئیس اتحادیه صحافان در گفتگو با خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص احداث شهرک صنعتی برای اعضای اتحادیه صحافان گفت: با این اوضاع و احوالی که در بازار وجود دارد سازنده شهرک صنعتی با ما با تامل بحث می‌کند و به دلیل گرانی و وضعیت اقتصادی فعلا از ساخت شهرک صنعتی برای اعضای اتحادیه صحافان دست نگه داشته است.

وی با بیان اینکه متاسفانه قیمت کاغذ همچنان بالا است، گفت:هیچ عکس العملی فعلا از سوی دولت در این باره ندیده ایم و حتی کاغذ‌های احتکار شده‌ای را که گرفته اند، هنوز به دست ما در اتحادیه نرسیده است تا در اختیار اعضای اتحادیه قرار دهیم.

غفاری گفت:متاسفم جنس احتکار شده‌ای را که گرفته اند به مصرف کننده نمی‌دهند و هیچ برنامه‌ای برای آقایانی که به دلیل احتکار، کاغذ گرفته بودند هم ندارند.

رئیس اتحادیه صحافان با اشاره به اینکه باید وقتی جنس احتکار شده را می‌گیرند به دست مصرف کننده برسانند، اظهار داشت: حتی یک کیلو از کاغذ احتکار شده را به کتابسازان ندادند و با توجه به فصل انتشار قطعا قیمت کاغذ بیش از این افزایش پیدا می‌کند و نمی‌دانم جنس احتکار شده ای که از آقایان گرفته اند در حال حاضر کجاست و چرا به دست مردم نمی‌دهند تا قیمت کاغذ کاهش پیدا کند.

غفاری با اشاره به قیمت کنونی کاغذ بیان کرد:در حال حاضر هر بند کاغذ تحریر به بالای ۱۸۰ هزار تومان رسیده است و قیمت انواع دیگر کاغذ از جمله کاغذ گلاسه از این هم بالاتر است.

رئیس اتحادیه صحافان ادامه داد: تاجران جنس‌های احتکار شده را نمی‌فروشند از این رو کاغذ به دست صحافان نمی‌رسد و با این رویه‌ای که دولت در بحث کاغذ پیش گرفته قیمت آن بیشتر از این افزایش می‌یابد.

غفاری گفت: مگر نه این است که باید در کارگروه کاغذ مصرف کننده آن حضور داشته باشد متاسفانه کسانی در این کارگروه هستند، نمی‌دانم در چه حوزه‌ای فعالیت می‌کنند از طرف دیگر می‌گویند کاغذ‌های احتکار شده را در اختیار اتحادیه‌ها قرار می‌دهیم تا به دست اعضایشان برساند، اما تاکنون کاغذی به ما ندادند تا در اختیار اعضای اتحادیه صحافان قرار دهیم.

انتهای پیام/