هومن جعفری - طنزنویس

 


1. صبح خود را با این آغاز می‌کنیم که ببینیم خدا روزی ما را سر سفره کدام مقام مسئول گذاشته. به این نتیجه می‌رسیم که هیچ که بهتر از رئیس سازمان پدافند غیرعامل مناسب آغاز این ستون نیست.

سردار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران فرموده که تغییرات اقلیمی در ایران مشکوک به دخالت خارجی‌هاست و مطالعات "مراکز علمی" نیز این موضوع را تأیید می‌کند.

جلالی با متهم کردن کشورهای همسایه ایران به "ابر دزدی" مدعی شد: «تیم‌های مشترکی از اسرائیل و یکی از کشورهای همسایه، ابرهای در حال ورود به ایران را غیر بارور می‌کنند؛ علاوه بر این ما با بحث ابردزدی و برف‌دزدی نیز مواجه هستیم.»

در مورد روش‌های عقیم‌سازی البته بین دوستان اختلاف‌نظر هست. یک عده می‌گویند ابرها را می‌برند جای خلوت و با قیچی عقیمشان می‌کنند! یک عده دیگر می‌گویند خود آن پره‌های هواپیما به‌اندازه کافی تیز است و خلبان‌های زبده دشمن دقیقاً توی ابرها می‌گردند تا محل موردنظر را پیداکرده و عملیات برش را انجام می‌دهند! در مورد دزدی ابرها هم شنیده‌شده که چند تیم زبده دشمن روی هوا به ابرها می‌گویند: بیا بریم خانه ما یک طوطی داریم روپایی می‌زند! ابرها هم که ساده و زودباور فریب می‌خورند! خلاصه اینکه ما از رئیس سازمان پدافند غیرعامل بابت اطلاع‌رسانی جانکاهشان تشکر می‌کنیم.

2. آقای نوبخت که مطلب قبلی ما را زیر سیبیلی درکردند و رد کردند و اصلاً به روی خودشان هم نیاوردند که چنین مطلبی در مورد ایشان و عملکرد فاجعه‌بار دولت نوشته‌شده. پیشنهاد می‌کنیم که آقای نوبخت الآن به این سؤال پاسخ بدهند که آدم خیالش راحت شود. در فضای مجازی اعلام‌شده که پدرخانم آقای روحانی برای واردات موز سه میلیون و دویست هزار یورو از دولت ارز دریافت کرده. اول اینکه آیا ایشان پدرخانم آقای روحانی هست یا نه و اگر هست، از ایشان متخصص‌تر و متعهدتر برای واردات موز سراغ نبود؟ واقعاً می‌شود رئیس‌جمهوری در یک کشور در حال تحریم طور به پدرخانمش سه میلیون یورو ارز بدهد که بیابرو موز بخر؟ تا به این سؤال جواب بدهید ما یک موز برداریم برویم سراغ سوژه بعدی!

نتیجه اخلاقی: آقای رئیس‌جمهور موز دوست دارند؟

3. اما فعلاً بهتر نیست بچسبیم به همین فهرست یوروهای خرج شده؟ چند صد میلیون یورو از طرف دولت به شرکت‌های مختلف داده‌شده تا اجناس و کالاهای مختلفی را وارد کشور کنند که قیمت‌ها کم شود. قیمت‌ها که کم نشده هیچ، گران‌تر هم شده. کسی نمی‌خواهد گریبان این برادران را بگیرد که با ارز دولتی چه کردید؟