به گزارش پارس نیوز، 

ترانه علیدوستی دیروز طی پیامی در توییتر، در پاسخ به پیام تبریک دونالد ترامپ به اسرائیلی‌ها نوشت: «بله. جشن گرفتن بر روی حمام خون را تبریک می گویم».

 
ترامپ در پیامی به مناسبت انتقال سفارت آمریکا به قدس شرقی که با اعتراض گسترده فلسطینی ها همراه بود نوشت: «روزی بزرگ برای اسرائیل. مبارک باشد».
 
تبریک کنایه‌آمیز ترانه علیدوستی به دونالد ترامپ

ترانه علیدوستی، بازیگر سینما و تئاتر، دوبلور و مترجم ایرانی تاکنون توانسته عناوین متعدد سینمایی از جمله جایزه بهترین بازیگر زن، پنجاه و پنجمین جشنواره فیلم لوکارنو سوئیس، جایزه بهترین بازیگر زن، جشنواره فیلم آسیایی و عربی اوسیان سینه فن و سیمرغ بهترین بازیگر زن در جشنواره فیلم فجر را کسب کند. او در جشنواره‌های فیلم وزول فرانسه ۲۰۱۴ و فیلم هانوی ویتنام ۲۰۱۲، یکی از اعضای هیئت داوران بود.

او پیشتر و در پی دستور دونالد ترامپ مبنی بر لغو صدور ویزا برای مهاجران ۷ کشور از جمله ایران، با نژادپرستانه خواندن این اقدام در صفحه توئیتر خود اعلام کرده بود که در مراسم اهدای جوایز اسکار در لس‌آنجلس شرکت نخواهد کرد.

بازتاب‌ها واکنش‌های ترانه علیدوستی به تحولات بین المللی همواره جالب بوده است. خبر اعتراض ترانه علیدوستی پنجشنبه هفتم بهمن ۱۳۹۵ خورشیدی در بسیاری از رسانه‌های معتبر جهان از نیویورک‌تایمز گرفته تا گاردیَن و هالیوود ریپورتر بازتاب یافت. آسوشیتدپرس هم خبر را با این تیتر منتشر کرد: «بازیگر زن ایرانی اسکار را در اعتراض به ترامپ تحریم کرد»

به دنبال این اعلام، وی در گفتگویی ایمیلی با نیویورک تایمز شرکت کرد. وی در این گفتگو خاطرنشان کرد:

«تصمیم گرفتم حتی اگر بتوانم در این مراسم شرکت نکنم، چون این مرا عمیقاً متأثر می‌کند که می‌بینم مردم معمولی هموطنم از دیدن فرزندانشان یا ادامه تحصیل در آمریکا محروم می‌شوند در حالی که این حقِ قانونی‌شان است».

وی افزود: مطمئنم آمریکا چندین برابر از حضور ایرانیان مهاجر و خدمات آن‌ها در آن کشور سود برده‌است؛ بنابراین برای من قابل قبول نیست به دولتی احترام بگذارم که برای مردم کشور من احترامی قائل نیست.