حدود یک ماه پیش زاکانی به عنوان شهردار تهران انتخاب شد.  شهردار تهران توسط اعضای شورا شهر انتخاب شد. شهردار تهران کاندیدای ریاست جمهوری سیزدهم نیز بود.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، علیرضا زاکانی شهردار جدید شهر تهران در جلسه امروز یکشنبه چهاردهم شهریور ماه سال جاری در جمع اعضای شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: طی روز‌های گذشته با ۱۲۲ شهردار ناحیه تهران جلسه‌ای برقرار شد و این جلسات برای پایه گذاری دقیق اهداف و برنامه‌های آینده ما برای شهر تهران است.

وی تصریح کرد: امروز با شهروندانی مواجهیم که از ما ناراحتند که چرا آن‌ها را به رسمیت نمیشناسیم و چرا در مسیر مبارزه با فقر و فساد که روح آن‌ها را آزار می‌دهد ایستادگی نمی‌کنیم و برای رفع دغدغهدمردم و کمبود‌های شهر راه نو و تازه‌ای را در پیش خواهیم گرفت.

شهردار تهران گفت: باید اهداف و مسیر کاری ما طوری باشد که ضمن جلب رضایت شهروندان تهرانی به بهبود وضعیت پایتخت نیز کمک شود.

زاکانی گفت: اگر تلاش ما این است که شهری مثل مدرسه بسازیم که همه اجزای آن درس آموز باشد و یا شهری مثل کارخانه بسازیم که همه اجزای آن با هم هماهنگ باشد، باید نقطه عزیمت خود را از شهرداری انتخاب کنیم.

وی تاکید کرد: کالبد شهر تهران نیازمند تغییر و تحولات گسترده است و ما در دو سال و نیم فعالیتهای میان مدت خود را در شهرداری تهران دنبال می‌کنیم.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۹۰ هزار نفر در شهرداری مشغول به فعالیت هستند و ۵۸ هزار نفر به طور مستقیم با این مجموعه شهرداری همکاری دارند.

زاکانی افزود: همه ما تعهد ویژه‌ای به شهروندان داریم و باید با ایجاد تحول در شهر بهترین خدمات را به آن‌ها ارائه دهیم.