روحانی در جلسه هیات دولت:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 74900

  رییس‌جمهور با تبریک عید سعید فطر به همه مردم و مسلمانان جهان و با بیان اینکه" دولت تدبیر و امید بر مبنای عقلانیت، مشورت و اعتدال حرکت می‌کند" ، گفت: این دولت در مسیر خدمت به مردم و نظام گام برمی‌دارد.

  به گزارش پارس ، به نقل ازایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر یکشنبه در جلسه هیات دولت اظهار کرد: دولت به هیچ وجه قصد تخریب مسئولان دولت گذشته را ندارد و هرگز در پی بزرگنمایی مشکلات هم نخواهد بود. دولت تدبیر و امید خود را از دولت گذشته جدا نمی بیند.

  رییس جمهور تاکید کرد: همه ما در یک کشور و زیر چتر جمهوری اسلامی و ولایت فقیه در حال انجام وظیفه هستیم و دولت تدبیر و امید از تجربیات همه مسئولان استفاده خواهد کرد.

  روحانی خطاب به اعضای کابینه دهم اضافه کرد: شما به کل نظام و کشور تعلق دارید و تجربه هایی که آموختید متعلق به ملت است، سرمایه های بزرگ انسانی کشور هستید و دانش و تجربه شما در کنار هم گوهر گرانبهای تخصص و تجربه را به وجود آورده است که باید از آن استفاده شود.

  وی با اشاره به رقابت های انتخاباتی و مسائل و مباحث مطرح شده در آن زمان گفت: اگر کسی تخریبی نسبت به اینجانب انجام داده آن را گذشت کردم و از همه عزیزان هم می خواهم که آنچه موجب دلگیری آنها شده است را فراموش و همدیگر را حلال کنند.

  روحانی با تاکید بر اینکه" همه باید دست به دست هم دهیم و با همکاری و همدلی امور کشور را پیش ببریم" ، گفت: موفقیت دولت، موفقیت نظام و ملت است و اگر خدای ناخواسته نقص و کاستی در کشور به وجود آید، برای همه کشور خواهد بود. از همه عزیزان می خواهم که با برادری و محبت این دولت را یاری کنند و دولت تدبیر و امید نیز از همه نصیحت ها و مشورت ها استفاده خواهد کرد.

  در ادامه جلسه هیات وزیران، ضمن ابراز تاسف از جان باختن تعدادی از هموطنان در حادثه سیل استان های کرمان، فارس و سیستان و بلوچستان و ابراز همدردی با بازماندگان آنها، اعتبار بلاعوض و تسهیلات بانکی به منظور جبران خسارات و بازسازی مناطق سیل زده به استانهای مذکور اختصاص یافت تا در اختیار شورای هماهنگی مدیریت بحران این استانها قرار گیرد.

  همچنین دولت اجازه یافت تا سهام جمهوری اسلامی ایران در شرکت اسلامی بین المللی تامین مالی تجاری (ITFC) وابسته به بانک توسعه اسلامی را از یک میلیون و نهصد و بیست هزار (۱.۹۲۰.۰۰۰) دلار به یکصد و یک میلیون و نهصد و بیست هزار (۱۰۱.۹۲۰.۰۰۰) دلار افزایش دهد.

  در پایان این جلسه نیز، رییس جمهور از زحمات و تلاش وزرای دولت دهم در طول دوران مسئولیت تقدیر و تشکر کرد.

  تسهیلات بانکی جمهوری اسلامی جمهوری اسلامی ایران جهان دولت رقابت سهام شورای هماهنگی مدیریت بحران مسلمانان مشکلات

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها