حجت‌الاسلام موسوی

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 74897

  نماینده مردم فلاورجان با بیان اینکه این تلقی که باید مجلس به کل کابینه روحانی یک‌دست رای بدهد، غیر قابل قبول است، گفت: این تلقی توهین است و حق مجلس حتی برای رای عدم اعتماد به کل کابینه محفوظ است.

  به گزارش پارس ، حجت الاسلام سید ناصر موسوی نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با فارس این تلقی که باید مجلس به کل کابینه روحانی یک دست رای بدهد، را غیر قابل قبول دانست و گفت: مجلس بر اساس وظیفه قانونی خود عمل کرده و به وزرای که داری صلاحیت لازم باشند، رای اعتماد خواهد داد.

  وی با بیان اینکه اگر برخی بگویند باید مجلس به کل کابینه و تمام ۱۸ نفر رای بدهد، ادعایشان توهین به مجلس و نمایندگان است، تاکید کرد: اگر چنین درخواستی از مجلس داشته باشند، به جایگاه قانونی مجلس توهین کرده اند چراکه قانون اساسی چنین اختیاری را به مجلس داده است که صلاحیت وزرای پیشنهادی را مورد بررسی قرار دهند.

  موسوی افزود: مجلس حتی اگر بخواهد بر اساس وظیفه قانونی خود به کل کابینه آقای روحانی رای اعتماد ندهد، این حق برایش محفوظ است و در این صورت نمی توان ایرادی به مجلس گرفت چرا که مجلس به عنوان یک قوه مستقل در راس امور است.

  نماینده مردم فلاورجان در پایان با بیان اینکه مجلس بنا دارد با دولت آینده تعامل داشته باشند، گفت: بدیهی است وزرای پیشنهادی که تعهد و تخصص لازم را نداشته باشند از فیلتر مجلس عبور نخواهند کرد و اعلام موضع در قبال فتنه۸۸ مهمترین شاخصه تعهد به انقلاب اسلامی است.

  وی افزد: کسانی که در فتنه ۸۸ بودند، یا در قبال فتنه سکوت کردند نباید از مجلس رای اعتماد بگیرند که به نظر می رسد حداقل چهار وزیر موفق به کسب رای اعتماد از مجلس نخواهند شد.

  انقلاب اسلامی دولت فتنه قانون اساسی مجلس شورای اسلامی نماینده مردم رای مجلس کابینه تلقی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها