ایران در مذاکره با غرب به دنبال لغو تحریم‌ها است. ایران زمانی به پای میز مذاکره با غرب می‌رود که تحریم‌ها لغو شود. ایران ابایی از مذاکره ندارد. 

حسن همتی، نماینده مردم شاهین دژ، تکاب در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارس نیوز، در مورد اظهارات اخیر غربی‌ها علیه ایران و روند مذاکرات اظهار داشت: با روی کارآمدن دولت سیزدهم، دیگر غربی‌ها برای این تصمیم گیری یا تعیین و تکلیف نمی‌کنند و آن زمان گذشت. درحال حاضر تصمیم‌گیرنده ایران است که چه زمانی صلاح بداند با غربی‌ها به پای میز مذاکره با ایران برود.

وی تصریح کرد: تمایل دولت غربی به مذاکره با ایران با وجود تغییر دولت، پا بر جاست چرا که آنها از این موضوع ضرر کرده‌اند، ایران همواره اعلام کرده است که ابایی از مذاکرات ندارد اما غربی‌ها بودند که بارها مذاکرات را نقض کردند.

نماینده مردم شاهین دژ و تکاب در مجلس تاکید کرد: همانطور که رئیس‌جمهور هم در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی با مردم مطرح کردند، تا زمانی که گفت‌وگو تنها برای گفت‌وگو باشد و تحریم‌ها لغو نشود ایران به پای میز مذاکره نخواهد آمد.

وی به شروط مقام معظم رهبری در مورد مذاکره با غرب اشاره کرد و گفت: رهبری برای مذاکره با غربی‌ها دو شروط را مطرح کردند، لغو کامل تحریم‌ها و راستی‌آزمایی، که این دو شروط در قانون مجلس هم آمده است، لذا غربی‌ها تا زمانیکه این اقدامات را انجام ندهند، ایران به پای میز مذاکره با غرب نخواهد رفت.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: دولت سیزدهم همانند دولت قبلی نیست و تمایلی به ماندن در برجام ندارد، لذا این غرب است که باید تصمیم خود را بگیرد چراکه آن‌ها متضرر خواهند شد.