الیاس نادران رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ مجلس با اشاره به نامه امروز رئیس جمهور به رئیس مجلس مبنی بر اینکه تراز منابع و مصارف لایحه بودجه اصلاح شده است، گفت: مجلس شورای اسلامی از زمان دریافت لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ علی رغم عدم توضیحات نماینده دولت درباره جزئیات و آثار اقتصادی و اجتماعی آن در جامعه، با دقت این سند مالی کشور را مورد بررسی قرار داد.

وی ادامه داد: کمیسیون‌های تخصصی مجلس از همان ابتدا با دقت لایحه بودجه سال آینده را بررسی و نقدهای مبنایی اساسی خود را نسبت به آن اعلام کردند.

نادران با بیان اینکه فضای عمومی مجلس و کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ رد کلیات بودجه به دلیل وجود ایرادات فراوان بود، اظهار کرد: نمایندگان مجلس انتظار داشتند تا دولت ایرادات لایحه بودجه را اصلاح کند اما بعد از برگزاری جلسه سران قوا، گفت‌وگوها و تعاملات درونی مجلس و حضور مسئولان دولتی در نشست کمیسیون تلفیق بودجه و ارائه استلال‌های مختلف سرانجام با تصویب کلیات، بهترین تصمیمی را که می‌توانستند، بگیرند را اتخاذ کردند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس تاکید کرد: رای کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ به کلیات لایحه بودجه معنادار بود و امیدواریم بعد از این، اصلاحات مدنظر نمایندگان مخالف و موافق نسبت به بودجه به نفع معیشت مردم انجام شود.

 رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ مجلس تصریح کرد: این کمیسیون تلاش می‌کند تا بودجه‌ای را تقدیم صحن علنی مجلس کند که مورد موافقت نمایندگانی که امروز در صحن مجلس مخالف لایحه بودجه دولت بودند، قرار بگیرد.