به گزارش پارس به نقل از مهر، در ادامه جلسه روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی کاظم جلالی نماینده مردم شاهرود در نطق میان دستور خود ضمن تبریک ایام شعبانیه و هفته قوه قضائیه، گفت: امروز ملت ایران در عرصه جهانی خوب درخشید تا آنجا که همه یاوه گویان از مواضع خود در مقابل نظام کوتاه آمدند و انتخابات را در ایران تحسین کردند و دیدیم که وزیر خارجه کانادا، ناچار به عذرخواهی از ملت ایران شد.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در این انتخابات پیروز اصلی رهبری و مردم بودند، نقش رهبری معظم انقلاب در اعلام سال حماسه سیاسی و موضع گیری های مدبرانه و حکیمانه ایشان حماسه ملت ایران را محقق ساخت.

وی با اشاره به اینکه ملت ایران در این انتخابات رویکرد عقلانیت و اعتدال را انتخاب کرد، توضیح داد: این به معنای برگزیدن اسلام اصیل و دوری گزیدن از تک روی و راست روی افراطی و فرصت مغتنمی است تا رویکردهای متحجرانه از اسلام، همچنین رویکردهای انتقادی و لیبرالی به کنج انزوا رانده شود.

نماینده مردم شاهرود با تبریک به منتخب ملت ایران، برای ایشان آرزوی موفقیت کرد و گفت: ایشان فرزند و برخاسته از مجلس و یار امام (ره) و رهبری و شخصیتی کار آزموده است و امید است در دوره ریاست جمهوری ایشان شاهد تقویت روابط قوای سه گانه خصوصا قوای مقننه و مجریه باشیم.

جلالی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی که متشکل از نخبگان و منتخبان ملت است با پرهیز از شتابزدگی دست همکاری خود را به سوی ریاست جمهور منتخب گشوده و فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت به دنبال تعامل با دولت در جهت کاهش مشکلات مردم و صیانت از منافع ملی است.

رئیس فراکسیون رهروان ولایت تصریح کرد: ریاست جمهوری منتخب و دولت آینده ایشان دارای فرصت ها و چالش هایی هستند که امید است این فرصت ها و چالش ها با عقلانیت به خوبی رصد شود، فرصت برخورداری از حمایت ملت خصوصا نسل جوان، فرصت امید، نشاط و پیوند وسیع ملت با نظام و حاکمیت، اینها نعمات الهی برای منتخب جدید ملت است که می تواند موجب کاهش فشارها بر مردم و فصل جدیدی در زندگی آنها و گسترش مبانی اصیل اسلام ناب و منزوی کردن رویکردهای افراطی شود.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اما چالش های پیش رو نیز کم نیست و نباید غافل ماند، نباید عده ای مجددا این پیروزی ملت ایران را با تفاسیر التقاطی و دل به خواهی از مسیر صیانت از انقلاب اسلامی، نظام و رهبری خارج نمایند و زمینه اقدامات افراطی چپ روانه را فراهم کنند، یعنی همان مسیری که منجر به ظهور رویکرد راست افراطی در جامعه ما شد و آن شد که شد.

جلالی با تاکید بر لزوم آسیب شناسی جبهه اصولگرایی گفت: اصولگرایان باید به آسیب شناسی خود پرداخته و با تفاسیر غلط مسئولیت گریزی نکنند و بیهوده در هر صحنه ای خود را پیروز وانمود نکنند که مردم ما را فرصت طلب سیاسی قلمداد نکنند. باید مسئولیت قصورها و تقصیرهای خود را شجاعانه بپذیریم و رویکرد عوامانه ماست مالی کردن را بر پدیده های سیاسی وارد نکنیم که در این باب سخن بسیار است.

جلالی تصریح کرد: حضور حماسی مردم و فرصت ایجاد شده را باید عزیز انگاشت و به کارهای اساسی کشور پرداخت و دعواها و حاشیه پردازی ها را وانهاد.

وی ادامه داد: امروز مردم از فرط مشکلات زیادی خصوصا بیکاری و تورم سخت در فشارند.

جلالی تاکید کرد: رویکرد دولت جدید باید بر اساس همان کلید تدبیر وعده داده شده برای حل و فصل مشکلات اصلی مردم باشد. بدانید مطالبات مردم جدی است و مردم از وعده وعیدها و افزون شدن مشکلات خود به ستوه آمده اند.

نماینده مردم شاهرود ادامه داد: باید این دوران را همه باید این دوران را به فصل جدید از کار و کوشش و تلاش برای کاهش مشکلات مردم تبدیل نماییم.