به گزارش پارس به نقل از جهان، اخیرا برخی رسانه ها نام فرزند آقای هاشمی رفسنجانی را به عنوان یکی از اعضای احتمالی دولت روحانی مطرح کرده اند. این موضوع که بوی سهم خواهی از آن به مشام می رسید، با واکنش یاسر هاشمی روبرو شده است.

او که ظاهرا علاقه ای ندارد شایعات دخالت خود و خانواده اش در چیدمان کابینه دولت روحانی را تایید کند، به روزنامه اعتماد گفت: به خاطر مردم اجازه سهم خواهی در دولت تدبیر و امید نداریم.

وی علت حضورش در ستاد دکتر روحانی را" وظیفه ملی" خود و به دور از چشم داشت، عنوان کرد.

پسر هاشمی در عین حال، در جایگاه سخنگوی دولت روحانی نشست و درباره اعضای احتمالی دولت یازدهم عنوان کرد: « انتشار لیست های عجیب و غریب گمانه زنی رسانه هایی است که به اعتقاد من هدف شان آشتی ملی نیست. کسانی که این شایعات را مطرح می کنند می خواهند طوری وانمود کنند که دایره انتخاب آقای روحانی بسیار محدود است. »

روز گذشته روزنامه شرق با انتشار لیستی از اعضای احتمالی کابینه روحانی، اکثرا آنان را شخصیت های نزدیک به هاشمی رفسنجانی عنوان کرد.

یاسر هاشمی همچنین گفته است: با توجه به تاکید آقای روحانی بر تشکیل دولت فراجناحی، برقراری آشتی ملی و مشی اعتدالی قوه مجریه فقط کسانی که مهر افراط و تفریط به پیشانی دارند از این دایره بیرون خواهند بود. دایره انتخاب رییس جمهور یازدهم برای کابینه و دولت بسیار وسیع خواهد بود چرا که این کابینه باید نمادی از آشتی ملی باشد.

پسر آقای هاشمی البته درباره کسانی که به گفته او دچار" افراط و تفریط" هستند، توضیحی نداده و نگفته است، آیا افراطیون اصلاح طلب و فتنه گران هم در تعریف او جا می شوند یا اینکه رابطه ملایم خانواده هاشمی با آنان همچنان ادامه دارد و حتی ممکن است در کابینه رئیس جمهور منتخب مردم نماینده هم داشته باشند؟