به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، حسین راغفر اقتصاددان اصلاح‌طلب، صبح امروز،(پنجشنبه 15 شهریور) در هفدهمین کنگره حزب مردم‌سالاری در سخنانی با اشاره به قطعنامه 598، گفت: «متأسفانه رقابت‌های سیاسی دوران جنگ تحمیلی موجب شد تا جام زهر به دست امام داده شود، امروز نیز در حال تدارک جام زهری دیگر هستند تا مقاومت‌ها را در برابر مذاکره بشکنند».

این اقتصاددان اصلاح‌طلب اظهار داشت: «امروز یک گروه نفوذی برای ضربه زدن به انقلاب به اقتصاد ورود کرده و با گزاره‌های غلط، ذهن مسئولان ما را پُر کرده‌اند، از سال 1389 تاکنون در اقتصاد رکود داریم و چندین سال است که پوست مردم کَنده شده است».

راغفر ادامه داد: «برخی‌ها می‌گویند که رئیس‌جمهور با گرانی‌های اخیر مخالف است، اما در بحث گرانی نرخ بلیط هواپیما شاهد بودیم که نرخ‌ها در اختیار دولت است، مشکل امروز ما تهدید نظامی دشمنان نیست، بلکه امروز نیازمند بازسازی اعتماد عمومی هستیم و این بازسازی نیز نیازمند عزمی سیاسی است».

وی با انتقاد از پیاده سازی ارز ثانویه از سوی دولت، گفت: «آنچه که لازم است این است که باید ارز ثانویه در کشور تعطیل شده و قیمت آن برای سه الی چهار سال تثبیت و عرضه و تقاضای آن کنترل شود».