پایگاه خبری تحلیلی «پارس»- مهدی دزفولی- بعد از انتخابات امسال، فضای خاصی بر کشور حاکم شده است. دولت اگر تا پیش از این ژست تحمل انتقادات منتقدین را تا حدی می گرفت اما به تازگی همان ژست نیم بند را نیز نمی گیرد و رسما منتقدین دولت را تهدید به برخورد می کند!

مناظره چند شب پیش جبرائیلی با رحمانیان در تلویزیون و انتقاد از برجام نمونه بارز همین مساله بود که بلافاصله با واکنش روابط عمومی وزارت خارجه مواجه شده و در لفافه جبرائیلی تهدید به برخورد مقتضی قضایی و سیاسی شده است!

امروز نیز خبر رسید که وحید یامین پور به دلیل یک توئیت انتقادی از دولت، احضار شده است.

در ماه های اخیر هم برخی دیگر از منتقدان دولت مستقر که گرایشاتی به آقای احمدی نژاد داشته اند نیز به دادسرا احضار و دادگاهی شدند. این وضع نشان دهنده این است که شعار آزادی بیان و آزاد بودن انتقاد شعار پوچی بیش نیست و هدف اصلی خفه کردن صدای منتقدین و تقلیل دادن موضوع به جاهای دیگر است و همانند اتفاقات اخیر در کشور دولت و حامیان دولت تلاش دارند نظام را مقصر در مشکلات نشان دهند و خود را تبرئه کنند!

نرخ ارز در حال پرواز است، برجام در دوسالگی خود تقریبا هیچ دستاورد اقتصادی و سیاسی برای کشور نداشته است، دولت در عرصه سیاست خارجی و سیاست داخلی زمین گیر شده است و قدرت هیچ مانوری ندارد و منتقدان را رسما به برخوردهای جدی تهدید می کند. با این وضع چه آینده ای در انتظار کشور و نظام و مردم است؟

آقای روحانی، تا چند روز آینده طبق قوانین FATF احتمالا ایران در لیست تحریم های جدید قرار خواهد گرفت، صحبت از برجام منطقه ای می شود و اینکه جمهوری اسلامی ایران تحت شدیدترین فشارهای بین المللی قرار بگیرد. دولت شما چه آورده ای در این چند سال داشته است و قرار است مردم و کشور را به کجا ببرد؟ جز این است که ایران در زمان دولت شما در چالشی ترین شرایط پس از سال های جنگ قرار گرفته است و مردم دیگر از همه جا ناامید شده و اعتمادشان سلب شده است؟ انتقاد از این عملکرد شما و دولت مردانتان جرم است؟

حجم ویدیو: ۳.۳۵M | مدت زمان ویدیو: ۰۰:۰۱:۴۲