به گزارش پارس نیوز، سلما ارگچ بازیگر جوان سریال حریم سلطان در کشور المان به دنیا آمده و یکی از کسانی است که در حرفه های مختلف مشغول به کار است وی مدل فیلولوژیست و دکتر سرشناسی می باشد. این بازیگر ترک تبار از ازدواجش با جان اوز صاحب فرزند شده است. 

بیوگرافی سلما ارگچ بازیگر ترک

سلما ارگچ بازیگر زن ترک متولد ۱ نوامبر سال ۱۹۷۸ در شهر هام کشور المان است و یکی از ترک تبارهای ساکن کشور آلمان است. او مدت ۳ سال در دانشگاه وستفالی ویلهلم، مونستر در رشته پزشکی تحصیل کرد و سپس در دانشگاه فرن یونی هاگن در رشته های فلسفه و روانشناسی تحصیل کرد. سلما به زبان های آلمانی، ترکی، انگلیسی، فرانسوی و تا حدودی به ایتالیایی تسلط دارد.

سلما ارگچ

کودکی سلما

سلما ارگچ

سلما در کنار خانواده اش

گفتنی است سلما به جز بازیگری در حرفه مدلینگ، طراحی، فیلولوژیست، روانشناسی و پزشکی هم فعال است. سلما در سال ۲۰۰۰ مدلینگ را هم شروع کرد و توانست در حرفه مدلینگ هم موفق باشد. در سال ۲۰۱۵ با جان اوز ازدواج کرد این ازدواج در محله کودکی سلما در آلمان برگزار شده است. وی هم اکنون یک فرزند از ازدواجش با همسرش دارد .

سلما ارگچ

عکس های بازیگر حریم سلطان

سلما ارگچ

سلما و فرزندش

بازی سلما ارگچ در سریال حریم سلطان

در ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس به دلیل بازی در نقش خدیجه سلطان در سریال حریم سلطان بسیار به شهرت رسید. او در سریال دلدادگی هم در نقش سعادت دختر وسط خانواده ایفای نقش کرد.

سلما ارگچ

سلما ارگچ بازیگر مشهور ترک

داستان سریال دلدادگی با بازی سلما

زمانی که پدر و مادر منزلشان را ترک می کنند و دخترانشان را تنها می گذراند، این سه خواهر به نام های ثروت، سعادت و سودا با پدرشان می مانند و سعادت که می خواهد عروسی کند در شرف آماده شدن برای مراسم عروسی قرار می گیرد اما همه چیز برعکس چیزی که فکرش را می کرد اتفاق می افتد.

سلما ارگچ

تصاویر سلما

سلما ارگچ

بازیگران مشهور ترکیه

ثروت که بزرگترین دختر خانواده است و هم نقش خواهر و هم نقش مادر را ایفا می کند خیلی تلاش می کند که بدون هیچ اتفاق و مشکل ناگواری این مراسم سر بگیرد.

سلما ارگچ

خدیجه بازیگر سریال حریم سلطان