بعضی از افراد با وجود لاغر بودن، در عکس ها و ظاهر، چاق و نامتناسب دیده می شوند. نوع لباسی که می پوشید و طرز ایستادن شما در لاغر به نظر رسیدن تان تاثیر زیادی دارد. ما به شما یاد می دهیم چگونه استایل مناسب اندامتان را انتخاب کنید.

راهکارهایی برای لاغر به نظر رسیدن

استایل شیک مردانه - لاغر به نظر رسیدن

 • لباس مناسب انتخاب کنید

لباس‌های متناسب بپوشید

همیشه باید لباس‌هایی بپوشید که دقیقا اندازه‌ی شما باشند. لباس‌های زیادی تنگ یا زیادی گشاد شما را چاق‌تر نشان می‌دهند. لباس زیادی تنگ چاق‌ترتان می‌کند. لباس زیادی گشاد هم با پنهان کردن فرم اندام‌تان باعث می‌شود چاق‌تر به نظر برسید. لباس باید دقیقا اندازه‌ی شما باشد: باید کمی به شما بچسبد، ولی تنگ نباشد.

 • این نکته در مورد لباس‌ زیر هم درست است. لباس‌های زیر باید کاملا اندازه‌ی شما باشند. مثلا بسیاری از خانم‌ها سوتین‌هایی می‌پوشند که سایز آنها نیستند. لباس‌ زیر نباید روی کمر شما خط بیندازد و سوتین باید
 • سینه‌ها را سفت سر جای خود نگه دارد بدون آنکه چربی‌های اطراف آن آویزان شود یا کاری کند سینه‌ها از اطراف سوتین بیرون بزنند.

برای لاغر به نظر رسیدن لباس‌هایی بپوشید که از کمر جمع می‌شوند

با پوشیدن لباس‌هایی که توجه را به گودی طبیعی کمر، یعنی لاغرترین بخش کمرتان جلب کند فورا لاغرتر به نظر می‌رسید. بلوزی پبوشید که کمر تنگی دارد و طرح، کمربند یا گلدوزی‌ آن توجه را به کمرتان جلب می‌کند.

کمربند زنانه - لاغر به نظر رسیدن

 • مثلا بلوزهای کمر چین‌ شما را لاغرتر نشان می‌دهند.

لباس‌هایی انتخاب کنید که برجستگی سینه و باسن را نشان دهد

با این کار کمرتان باریک‌تر به نظر می‌رسد. بلوز، دامن یا پیراهنی بپوشید که از پهلو گشاد می‌شود (اگر مرد هستید تا جایی که می‌توانید پیراهن را داخل شلوار نکنید). تاپ‌هایی بپوشید که سینه‌ها را بزرگ‌تر نشان می‌دهند. مثلا زن‌ها می‌توانند بلوز‌هایی با یقه چین‌دار یا یقه‌شل بپوشند.

برای لاغر به نظر رسیدن بلوزهای یقه هفت بپوشید

یک شگرد عالی برای لاغر تر به نظر رسیدن وجود دارد و آن هم این است که لباس‌هایی با یقه هفت بپوشید. این لباس‌ها بخش بیشتری از گردن شما را نشان می‌دهند و این موجب می‌شود که شما گردن تان بلندتر به نظر برسد و در کل لاغرتر و کشیده تر به نظر برسید. لباس‌های یقه بلند گردن شما را کوتاه‌تر نشان می‌دهند و همچنین گردنبند کوتاه نیز گردن شما را کوتاه تر می‌کند.

خط‌ برش لباس را در نظر بگیرید

با توجه به خط‌ برش لباس می‌توانید ظاهر خود را متفاوت نشان دهید. برش قسمت پایین دامن‌،‌ کت‌، بلوز‌ و هر لباس‌ دیگری می‌تواند ظاهر شما را تغییر دهد. خوب است لباس خط‌های صافی در پهلو‌ها، سینه و کمر داشته باشد. خط‌ برش را تا جایی که می‌توانید نزدیک به نقاطی که ذکر شد در نظر بگیرید.

 • برای مثال، از لباس‌های «توریستی» دوری کنید. چون بیشتر این مدل‌ها شما را چاق نشان می‌دهند و خطوط نامناسب دارند: لباس‌هایی مثل شلوارک، دامن میدی و شلوارک‌های گشاد و بلند هیچ کمکی به شما نمی‌کنند.
 • شلوار‌های راسته و لوله تفنگی بهترین انتخاب هستند. زنان می‌توانند دامن کلوش کوتاه تا زانو یا بالای زانو بپوشند.

به طرح چاپ شده بر روی لبـاس تان دقت کنید

تی شرتی را در نظر بگیرید که طرح یک گل بزرگ بر روی آن چاپ شده، شاید قشنگ و چشمگیر به نظر بیاید ولی شما را چــاق تر نشان خواهد داد. طرح های بزرگ، بــدن را بزرگ تر نشان خواهند داد و بهتر است سراغ آنها نروید. طرح راه راه افقی شما را پهن تر و راه راه عمودی، بلند و باریک تر نشان خواهد داد.

راه راه‌های عمودی بپوشید برای لاغر به نظر رسیدن

پیراهن راه راه عمودی - لاغر به نظر رسیدن

اگر طرفدار پارچه‌های نقش دار و یا راه دار هستید توصیه ما این است که پارچه‌هایی را انتخاب کنید که راه راه‌های عمودی و یا خطوط بافت عمودی دارند. این کار مو جب می‌شود که اندام شما در نظر بیننده کشیده تر و بلند تر به نظر برسد.

از زیور‌آلات بزرگ استفاده کنید

می‌توانید زیورآلاتی انتخاب کنید که ظاهر دلخواه‌تان را به وجود آورند. زیورآلات خاص می‌توانند باعث شوند در چشم مردم متفاوت جلو کنید، و بلندتر و لاغرتر از آنچه هستید به نظر برسید. مثلا گردن‌بندهای بلند، شما را بلند و باریک‌ نشان می‌دهند. زیورآلات چشمگیر، مانند دستبند‌های بزرگ با رنگ‌روشن توجه را به باریکی مچ شما جلب می‌کنند و باعث می‌شوند بدن شما در مقایسه با آن کوچک‌تر به نظر برسد.

 • گوشواره و تل‌مو هم حواس‌پرت‌کن‌های خوبی هستند، چون نگاه دیگران را از بخش‌هایی از اندام‌تان که دوست ندارید دور می‌کند. این زیورآلات مخصوصا وقتی مفید هستند که احساس می‌کنید در مقایسه با بقیه بدن، سرتان خیلی کوچک‌تر است.

شلوارهای پلیسه دار را کنار بگذارید برای لاغر به نظر رسیدن

ممکن است شما عاشق پوشیدن شلوار برمودا و یا بگی در یک مهمانی زنانه باشید ولی فراموش نکنید اگر قد شما کمی کوتاه است و کمی اضافه وزن دارید این شلوارها مناسب شما نخواهند بود حتی شلوارهای پلیسه دار را هم باید کنار بگذارید. به جای آن توصیه ما این است به سراغ خرید شلوارهایی بروید که جلوی صاف و یکدستی دارند چون شما را بلندتر جلوه می‌دهند.

از رنگ‌ها و طرح‌ها برای ایجاد ظاهری لاغر استفاده کنید

می‌توانید از رنگ‌ها و طرح‌هایی استفاده کنید که شما را لاغرتر نشان دهد. البته، همان پیشنهاد همیشگی از همه بهتر است: سیاه بپوشید. سیاه دوست شماست. سیاه و رنگ‌های تیره‌ی سایه‌های دیگری که روی بدنتان دیده‌ می‌شود کمتر می‌کنند.

این خطای دید باعث می‌شود لاغرتر به نظر برسید. می‌توانید رنگ سیاه را با سایه‌های روشن و زیورآلاتی روی کمر، مچ‌، گردن و پاها همراه کنید. این کار نیز کمک می‌کند لاغرتر به نظر برسید. بعضی طرح‌ها نیز به کارتان می‌آیند:

ست طوسی مردانه - لاغر به نظر رسیدن

 • خط‌های عمودی: خط‌های باریک عمودی خطای دیدی به وجود می‌آورد که باعث می‌شود لاغرتر و بلندتر به نظر برسید (باعث می‌شود دو طرف بدن‌ شما نزدیک‌تر به هم به نظر برسد).
 • از طرح‌های درشت (در واقع از بیشتر طرح‌های دیگر) دوری کنید. این طرح‌ها شما را چاق‌تر نشان می‌دهند. سخت است طرحی پیدا کنید که شما را چاق نکند، پس بهتر است اصلا سراغ طرح‌های دیگر نروید.

از لباس‌هایی که شما را چاق نشان می‌دهند بپرهیزید

از لباس‌هایی که قسمت‌های درشت بدن‌تان را درشت‌تر نشان می‌دهند، دوری کنید، مثل لباس‌هایی که سایز مناسبی ندارند. بعضی طرح‌های خاصی نیز شما را چاق‌تر نشان می‌دهند، مثل تاپ‌های که کمر تنگ دارند و از زیر کمر چین‌دار می‌شوند. این لباس‌ها کمر شما را بزرگ‌تر نشان می‌دهد، حتی بسیاری از زنان در این لباس‌ها باردار به نظر می‌رسند. ژاکت‌های ضخیم نوع دیگری از لباس‌هایی هستند که شما را چند سانت چاق‌تر نشان می‌دهند.

از گِن استفاده کنید تا بدن‌تان واقعا کوچک‌تر شود

با پوشیدن لباس‌های زیری به نام گِن می‌توانید بدن خود را واقعا باریک‌تر نشان دهید. این گن‌ها می‌توانند بلوز، شلوارک و بدن‌پوش باشند. جنس چسبان آنها باعث می‌شود محکم به قسمت‌های اصلی بدن بچسبند و این بخش‌ها را محکم نگه دارند. می‌توانید با استفاده از آنها بخش‌های مختلف بدن خود را باریک‌تر کنید. درست است که این لباس‌ها، تنگ و اغلب اوقات ناراحت هستند، ولی می‌توانند بسیار مفید باشند. آنها در اغلب فروشگاه‌های لباس، یا اینترنتی به فروش می‌رسند.

 • می‌توانید گِن‌های مخصوص مردان را هم تهیه کنید که معمولا برای سینه هستند اما گن‌هایی برای بخش‌های پایین بدن هم داریم.
 • تغییر حالت بدن برای لاغر به نظر رسیدن

تیپ مردانه شیک - لاغر به نظر رسیدن

حالت درستی داشته باشید

ایستادن با حالت مناسب می‌تواند شکم را کوچک‌تر نشان دهد و باعث شود به راحتی ۵ کیلو لاغرتر به نظر برسید. پشت خود را صاف نگه دارید و شانه‌ها را عقب بدهید. گاهی اوقات حفظ این حالت چندان راحت نیست، مخصوصا اگر عادت دارید با حالتی نامناسب بایستید، ولی این مدل ایستادن تفاوت زیادی در اندام شما ایجاد می‌کند.

 • خوابیدن روی پشت به شما کمک می‌کند در طول روز پشت صاف‌تری داشته باشید.

کفش پاشنه‌دار بپوشید، حتی اگر مرد هستید

وقتی کفش پاشنه‌دار می‌پوشید، حالت ایستان شما به صورت طبیعی تغییر می‌کند، پهلو‌هایتان می‌چرخند و باسن به داخل کشیده می‌شود، به این ترتیب کمر و شانه‌ها صاف‌تر می‌شوند. کفش پاشنه‌دار، پاهای شما را هم بلندتر نشان می‌دهد، و باعث می‌شود لاغرتر به نظر برسید. اگر زن هستید بهر وقت که می‌توانید کفش پاشنه‌بلند بپوشید تا لاغرتر دیده شوید. اگر مرد هستید، خوب است بدانید بسیاری از کفش‌های مجلسی کمی پاشنه دارند، و می‌توانید از همان مقدار نیز به نفع خود استفاده کنید.

برای لاغر به نظر رسیدن چانه‌ی خود را بالا نگه دارید

باید سر خود را بالا بگیرید و صاف بایستید تا چربی دور خط چانه‌تان جمع نشود (و در صورت شما پخش شود). با این کار لاغرتر به نظر می‌رسید. غبغب باعث می‌شود حتی افراد لاغر هم از آنچه هستند چاق‌تر به نظر برسند.

تکنیک های کانتورینگ را یاد بگیرید

کانتور صورت - لاغر به نظر رسیدن

با کانتورینگ میتوانید صورت و چانه را لاغــرتر کنید. فقط باید نحوه استفاده از کانتورینگ های تیره و روشن را بلد باشید. قسمت هایی که می‌خواهید مخفی کنید را تیره کنید و قسمت هایی که می‌خواهید برجسته تر نشان داده شود را روشن کنید. در استفاده از رنگ های جیغ و روشن باید مراقب باشید. به عنوان مثال رژلب قرمز فک و چانه را برجسته تر نشان می دهد.

اندام خود را در موقعیت درست قرار دهید

از مدل‌ها تقلید کنید و بازو‌ها و پاهای خود را طوری نگه دارید که لاغرتر به نظر برسید. مثلا وقتی نشسته‌اید پاهایتان را روی هم بیندازید. این کار خط‌های بدن را باریک‌تر و شما را لاغر‌تر نشان می‌دهد. دست‌هایتان را به بدن‌ نچسبانید، می‌توانید دست‌ها را به کمر بزنید تا نگاه‌ها را به کمر باریک خود جلب کنید و بدن‌تان حالت مربعی و چاق پیدا نکند.

برای لاغر به نظر رسیدن رنگ پوست را کمی تیره تر کنید

چه رنگ پوست تیره تر باشد سلولیت ها و چربی های اضافه کمتر نشان داده می شود. بنابراین می توانید از برنزر استفاده کنید. به گزارش تالاب قبل از برنز کردن ابتدا پوست را تمیز کنید و اسکراب بــدن استفاده کنید. سپس به پوست مرطوب کننده بزنید.

ژستی بگیرید که در عکس‌ها لاغرتر به نظر برسید

اگر می‌خواهید عکس بگیرید، می‌توانید کارهایی انجام دهید تا دوربین چاقی اندام شما را نشان ندهد. می‌توانید زاویه بهتری انتخاب کنید، مثلا اگر از بالا عکس بگیرید بدن شما کمتر به چشم می‌آید و در عکس لاغرتر می‌افتید. باید نور عکس را نیز تنظیم کنید. طوری عکس بگیرید که قسمت‌های چاق‌تر در سایه نباشند. اگر نمی‌توانید نور را تنظیم کنید عکس را در جاهای مختلف بگیرید تا بعدا بتوانید بهترین عکس را انتخاب کنید.

 • دقت کنید که عکس را خیلی از زاویه بالا نگیرید تا عکس‌هایتان شبیه عکس سلفی نشود. وگرنه مردم خیال می‌‌کنند دارید خودتان را می‌کشید تا لاغر به نظر برسید.

غذای شور نخورید برای لاغر به نظر رسیدن

اگر غذای شور نخورید بدتان واقعا لاغر می‌شود. نمک زیادی باعث افزایش جذب آب در بدن می‌شود و به این ترتیب چاق و متورم به نظر می‌رسید، حتی اگر در واقع لاغر باشید. البته، این کار را باید از قبل انجام بدهید چون چند روز طول می‌کشد تا بدن‌تان به حالت عادی بازگردد.

 • غذاهایی که نباید بخورید: گوشت‌فرآوری‌شده، بیکن و کالباس، چیپس، سوپ با آب گوشت، و غذاهای رستورانی و فست‌فود.

موهای خود را درست کنید

مو های حجیم و پف کرده تعادل ظاهرتان را به هم میزند. موها را کمی کوتاه کنید. مو های کوتاه خوب است و بهتر است گردن زیر موها پنهان شود. اگر دوست ندارید موها را کوتاه کنید قسمت بالای شانه را کـمــی حجیم تر کنید.

از مدل موهایی استفاده کنید که صورت شما را کشیده تر نشان دهد.

اگر بتوانید مدلی را انتخاب کنید که هم صورت و هم گردن تان کشیده تر شود بهترین انتخاب را کرده اید.

غذاهای نفخ‌ آور نخورید برای لاغر به نظر رسیدن

حبوبات - لاغر به نظر رسیدن

غذاهایی هستند که پس از هضم در بدن گاز تولید می‌کنند و باعث تورم بدن می‌شوند، به همین دلیل چاق‌تر به نظر می‌رسید. این غذاها را نخورید تا واقعا لاغرتر شوید.

 • غذاهای نفخ‌آور: لوبیا، عدس، سیر، کلم‌بروکلی، کلم‌بروکسل و غیره.
 • انتخاب رنگ مناسب لباس برای لاغر به نظر رسیدن

ترکیب رنگ سفید و سیاه، شما را لاغر تر نشان میدهد!

فرقی نمیکند فرم بدن شما چیست! ترکیب رنگ سفید و سیاه در کنار یکدیگر نیز باعث لاغرتر به نظر رسیدن شما میشوند. همچنین استفاده از این دو رنگ شیک در کنار هم، احساس ملکه بودن به شما میدهد. برای مثال یک مدل مانتو یا کت سفید رنگ با دامن و یا شلوار سیاه عالی به نظر میرسد.

طرح لباس تک رنگ، شما را لاغر تر نشان میدهد

اگر علاوه بر چاقی و اضافه وزن، قد نسبتا کوتاهی دارید، لباسهای تک رنگ از بالا به پایین شما را کشیده تر و بلندتر نشان خواهد داد. برای مثال یک بلوز و شلوار یکدست به رنگ سیاه و یا سورمه ای تاثیر زیادی در لاغرتر و قدبلندتر به نظر رسیدن شما دارد.

شلوار جین آبی تیره را با تیشرت خاکستری بپوشید

تیشرت روشنتر به وسیله یک کت و یا ژاکت سیاه رنگ احاطه میشود و باعث لاغر شدن شما میشود. از طرفی دیگر، با پوشیدن یک جفت کفش سفید و جوراب رنگارنگ یا روشن با این ست، تمرکز دیگران را از پاهای خود دور کنید. اگر پاهای خیلی پر یا چاقی دارید، از شلوار جین یا مشکی به جای جین آبی بهره بگیرید.

مشکی بپوشید برای لاغر به نظر رسیدن

ست مشکی مردانه - لاغر به نظر رسیدن

قطعا رنگ سیاه به آسانی منجر به لاغرتر و قدبلندتر به نظر رسیدن شما به صورت بصری میشود. اما برای داشتن انواع استایل شیک و زیبا از رنگهای دیگری مانند سبز تیره، قرمز، آبی و خاکستری نیز غافل نشوید. با این رنگها در کنار رنگ مشکی بازی کنید.

انتخاب رنگ لباس با توجه به رنگ پوست

افراد را به طور کلی می توان از نظر رنگ مو و چهره، در سه گروه جای داد که عبارت هستند از: گرم، سرد و متوسط. گروه گرم: رنگ پوست و موی این گروه به رنگ های گرم تمایل دارد؛ مانند پوست های برنزه، گندمی و غیره یا موهای عسلی، خرمایی و غیره.

گروه سرد

رنگ پوست و موی این گروه روشن است به گونه ای که رنگ پوست به رنگ های سرد تمایل دارد؛ مانند پوست سفید مهتابی و موهای روشن سرد، مانند خاکستری ها و زیتونی روشن.

گروه متوسط

بیشتر افراد در این دسته قرار دارند و دارای ویژگی هایی بین دو گروه سرد و گرم هستند. با این وصف، گستره وسیع تری از رنگ ها برای این افراد مناسب است. این افراد بسته به شباهت بیشتر به گروه گرم یا سرد، می توانند رنگ مناسب خود را انتخاب کنند.

گروه گرم

زرد (طلایی)، نارنجی، قرمز نارنجی، قرمز، بنفش تیره، بادمجانی و خاکستری گرم. این افراد اگر رنگ سیاه انتخاب می کنند، رنگ های لاغر کننده باید رنگ مناسب گرمی را که با رنگ صورت هماهنگی داشته باشد، نزدیک چهره قرار دهند.

۴ توصیه به مردان چاق برای لاغر به نظر رسیدن

 1. دکمه‌های پیراهن را تا انتها و بالا نبندید.
 2. ساعت باریک به مچ نبندید.
 3. بلوز حجیم و یقه اسکی نپوشید.
 4. شلوارهای تنگ نپوشید.

استایل رسمی مردانه - لاغر به نظر رسیدن

نکات نهایی لاغر به نظر رسیدن

 • اگر گِن یا بلوز‌های تنگ می‌پوشید، هنگام نشستن قوز نکنید. این کار شکم‌تان را بزرگ و متورم نشان می‌دهد.
 • نوشابه نخورید. نوشیدنی‌های گازدار حاوی شکر افزوده و کالری هستند و باعث ایجاد ورم در بدن‌تان می‌شوند.
 • دوچرخه‌سواری کنید یا هرروز به پیاده‌روی بروید تا واقعا بدن خود را روی فرم بیاورید. اگر حس خوبی داشته باشید ورزش برایتان به تفریح تبدیل می‌شود، مخصوصا وقتی نتیجه‌‌ی آن را روی بدن‌تان ببینید.
 • غذاهای سالم بخورید و به اندازه‌ی کافی آب بنوشید. این کار به تناسب اندام کمک می‌کند. کتاب‌هایی در مورد تغذیه بخوانید تا بدانید چه چیزهایی برای شما خوب یا بد هستند. به‌خاطر داشته باشید غذاهای سالم حتما بدمزه نیستند. می‌توانید به راحتی غذایی درست کنید که برای شما مفید باشد. فقط باید بدانید بدن‌تان به چه نیاز دارد.
 • حتما لازم نیست لاغر شوید تا ظاهری زیبا داشته باشید. تنها نکته مهم این است که لباس اندازه‌ی شما باشد و در آن راحت باشید. لباس ها را متناسب با سایز خود بخرید.
 • سعی کنید در رژیم روزانه فیبر بیشتری مصرف کنید. از غذاهای آب‌دار مانند خیار و هندوانه استفاده کنید. این غذاها کمک می‌کنند «وزن آب» را از بدن خود خارج کنید، به این ترتیب تورم و چاقی به سرعت از بین می‌رود.
 • اگر می‌خواهید برای عکاسی یا مراسمی آماده شوید و باید فورا لاغرتر به نظر برسید، از آرایش استفاده کنید. سایه‌های صورتی رنگ را بیش از حد به کار نبرید. در عوض در نزدیکی شقیقه‌ها و اطراف گردن از رنگ برنزی روشن استفاده کنید. این کار استخوان‌های شما را برجسته می‌کند و شما را لاغرتر و جوان‌تر نشان می‌دهد.
 • اگر گرسنه هستید آب بنوشید. گاهی اوقات تشنگی باعث احساس گرسنگی می‌شود.
 • کمربند را روی کمر ببندید. بهتر است پیراهنی بپوشید که کمربند دارد. کمربند را تنگ کنید ولی نه آن‌قدر که اذیت‌تان کند. این کار باعث می‌شود خیلی خیلی لاغرتر به نظر برسید چون پهلوها و کمر را بیشتر نشان می‌دهد.
 • هر روز برقصید. با این کار هم خوش می‌گذرد، هم کالری‌های اضافی را می‌سوزانید، هم بدن‌تان روی فرم می‌آید. لاغرتر نیز به نظر می‌رسید و در عین حال برای میهمانی رفتن هم آماده می‌شوید.

هشدار

 • رژیم بگیرید، ولی زیاده‌روی نکنید. سعی کنید حتما غذاهای مفید بخورید. به اندازه بخورید. و البته می‌توانید کمی هم شکلات بخورید.
 • کارهایی نکنید یا با افرادی معاشرت نکنید که عزت نفس را در شما از بین ببرند. مدل‌ها خوب به نظر می‌رسند چون روی عکس‌هایشان روتوش و ویرایش فراوانی انجام می‌دهد. پس تلاش نکنید مانند آنها به نظر برسید.
 • اگر به باشگاه می‌روید که لاغر شوید، زیاده‌روی نکنید. ممکن است به خودتان آسیب برسانید. دستیابی به نتیجه‌ی مطلوب وقت می‌گیرد. به خودتان فشار نیاورید.
 • اگر می‌خواهید ورزش کنید، قبل از شروع با پزشک مشورت کنید. ورزش شدید برای کسانی که شاخص توده بدنی بالایی دارند مناسب نیست. این کار ممکن است به قلب فشار زیادی بیاورد. پزشک می‌تواند برنامه‌ی ورزشی به شما بدهد که برایتان مناسب باشد.