محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور روز دوشنبه در دیدار «خورخه ماکِز» فرستاده ویژه رئیس‌جمهور ونزوئلا، دیدارها و رایزنی سران و مسئولان دو کشور در عرصه‌های مختلف را سازنده و مثبت دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره برای دولت و ملت ونزوئلا احترام قائل است و از توسعه روابط و همکاری‌ها با این کشور استقبال می‌کند.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور تحولات منطقه آمریکای لاتین را حائز اهمیت دانست و افزود: اراده اساسی ایران، حمایت از دولت قانونی ونزوئلا و کمک به مردم این کشور برای حل مشکلات است.

واعظی با اشاره به اینکه امروز آمریکا با تحریم و اِعمال فشار به دنبال توطئه‌افکنی علیه دولت‌ها و ملت‌های مقاوم و آزادی‌خواه به‌ویژه ایران و ونزوئلا است، اظهارداشت: باید با همبستگی و توسعه روابط و همکاری‌های فی‌مابین اجازه ندهیم تحریم دشمنان نسبت به توسعه و رفاه مردم خدشه‌ای ایجاد کند.

وی با قدردانی از پیام محبت‌آمیز رئیس‌جمهور ونزوئلا ابراز امیدواری کرد با بهبود شرایط و رفع بیماری کرونا در جهان، روسای جمهور و دیگر مقامات دو کشور بتوانند همچون گذشته دیدارها و رایزنی‌های خوبی با هم داشته باشند.

همچنین "خورخه ماکز" فرستاده ویژه رئیس‌جمهور ونزوئلا نیز در این دیدار ضمن تحویل پیام کتبی «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا برای روحانی رئیس‌جمهور کشورمان، اظهارداشت: ایران و ونزوئلا روابط بسیار خوبی با هم دارند و ما همواره قدردان حمایت‌ها و کمک‌های برادران ایرانی خود بوده و خواستار توسعه و تقویت همه‌جانبه مناسبات و همکاری‌های فی‌مابین دو کشور هستیم.

فرستاده ویژه رئیس‌جمهور ونزوئلا با بیان اینکه مردم این کشور ملت ایران را به عنوان ملتی قهرمان و بزرگ شناخته و همواره مورد تحسین قرار می‌دهند، افزود: ورود کشتی‌های ایرانی حامل بنزین به ونزوئلا، روز جشن برای ملت ونزوئلا بود.

وی با بیان اینکه امپریالیسم آمریکا، دشمن مشترک ایران و ونزوئلا بوده و باید با اتحاد و همبستگی در برابر آن ایستادگی و مقاومت کنیم، گفت: مطمئنا هیچ نیروی خارجی قادر نخواهد بود در برابر اراده ملت‌های آزادی‌خواه مانند ایران و نزوئلا به اهداف خود دست پیدا کند.