به گزارش پارس نیوز، 

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز فاش کرد مقامات دولت آرژانتین طرح اتهام علیه محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی را بررسی می‌کنند.

نیویورک تایمز اعلام کرد مقامات آرژانتینی احتمال طرح اتهام علیه محمد بن سلمان را که قرار است در اجلاس سران گروه بیست در بوئنوس آیرس شرکت کند، بررسی می‌کنند.

این روزنامه آمریکایی به نقل از یک مقام آرژانتینی افزود: این تحقیقات مربوط به ارتکاب جنایت جنگی در یمن، ماجرای قتل جمال خاشقجی (روزنامه‌نگار منتقد سعودی) و نیز شکنجه زندانیان در داخل عربستان است.

بیشتر بخوانید: احتمال بازداشت محمد بن سلمان در آرژانتین

این روزنامه خاطر نشان کرد: این تحقیقات که سازمان بین‌المللی دیده‌بان حقوق‌بشر هم در آن مشارکت دارد، همچنان در مراحل اولیه است. مصونیت دیپلماتیک، ممکن است مانع از طرح اتهام علیه محمد بن سلمان در سفر او به آرژانتین شود.

نیویورک تایمز به نقل از مقامات آرژانتینی تاکید کرد بعید است این تحقیقات منجر به صدور حکم بازداشت برای محمد بن سلمان پیش از برگزاری اجلاس سران گروه بیست در روز جمعه شود.

قانون اساسی آرژانتین حوزه قضایی بین‌المللی را برای جنایات جنگی و شکنجه به رسمیت می شناسد. این بدان معنا است که مقامات قضایی در این کشور امکان تحقیق و پیگرد قضایی این گونه جنایات را صرف‌نظر از محل وقوع آنها و ملیت مظنون یا قربانیان، دارند.