به گزارش پارس نیوز، 

ایوانکا ترامپ دختر رئیس جمهوری آمریکا برخلاف مقررات امنیتی از حساب ایمیل شخصی خود برای امور اداری استفاده کرده است.

واشنگتن پست به نقل از منبعی که از آن نام نبرده است در این خصوص نوشت: این موضوع در جریان بررسی ایمیل‌ های ارسالی کاخ سفید توسط مقامات دفتر ریاست جمهوری کشف شده است.

این روزنامه در ادامه می افزاید: ایوانکا ترامپ در واکنش به هشدار امنیتی کاخ سفید گفته است که از مقررات مربوط به ایمنی مکاتبات از طریق ایمیل اطلاع کامل نداشته و پس از آگاهی از این مقررات، از ایمیل دولتی برای مکاتبات اداری استفاده کرده است.

این در حالیست که انتشار گزارش واشنگتن پست انتقاد تند مخالفان دونالد ترامپ را در پی داشته است.

آنان رئیس جمهوری را به داشتن معیارهای دوگانه متهم کرده و یادآور شده‌اند که در جریان مبارزات انتخابات ریاست جمهوری سال ٢٠١٦، او هیلاری کلینتون، رقیب انتخاباتی خود را به خاطر استفاده از ایمیل شخصی برای امور اداری بارها به نادیده گرفتن امنیت ملی ایالات متحده متهم کرد و حتی خواستار محاکمه او شده بود.

هیلاری کلینتون در زمان تصدی سمت وزارت خارجه در دولت باراک اوباما برای مدتی از یک ایمیل شخصی برای مکاتبات دولتی استفاده می‌کرد و این تخلف اداری برای رسیدگی به مراجع قانونی ارجاع شده بود.

۱۱ روز پیش از رأی‌گیری در انتخابات ریاست جمهوری این کشور، رئیس وقت پلیس فدرال « اف‌بی‌آی» در این باره گفت که تحقیقات در ایمیل‌های هیلاری کلینتون از سر گرفته خواهد شد.